У Павлограді активізувались заходи по недопущенню захворювання свиней на африканську чуму.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії був визначений план заходів. Зокрема, планують посилити боротьбу зі стихійною торгівлею, із резервного фонду виділять кошти на придбання дезинфікуючих засобів, активізують роз’яснювальну роботу серед населення. Ветлікарі організували цілодобове чергування. У випадку загибелі свиней просять негайно повідомляти про це за тел.4-24-90.

«У кого гинуть свині, негайно звернутись до спеціалістів ветеринарної медицини. Чим швидше людина звернеться до ветлікарів, тим швидше ми ліквідуємо вогнище захворювання . Телефонувати можна цілодобово», – повідомив головний ветеринарний лікар міста Юрій Гордієнко.

За його словами, на території Павлограда розташоване лише одне невелике свиногосподарство закритого типу, де всього 25 свиней. Воно взято під контроль. Люди, котрі там працюють проходять через дизбар’єр. Згідно іструкції вони не мають права дома мати свиней.

А от щодо приватних домогосподарств,то там точна кількість поголів’я свиней невідома. За останніми переписом, яке було років 10 тому , у місті було зареєстровано всього 200 голів свиней. Проте ця кількість не відповідає дійсності.

«На сьогоднішній день наші спеціалісти роблять перепис свинопоголів’я у приватних господарствах міста, щоб ми мали чітку картину. Проте люди нерідко приховують наявність свиней. Буває, що підходим до двору, чуємо що орхкають свині, але люди кажуть, що у них свиней немає. Треба, щоб люди не боялись, у наших спеціалістів є посвідчення і його потрібно вимагати. Прохання, щоб мешканці не приховували. Це не оподаткування. Це вимушені заходи. Нам потрібно знати скільки замовити деззасобів, пального, машин, захисних костюмів, інструментарію. На випадок захворювання , аби ми швидко провели заходи», – говорить Юрій Гордієнко.

Він також додав, що звернулись по допомогу до квартальних.