Засновник пожежної династії в родині Яковлєвих – Анатолій Миколайович.

На службу до загону професійної пожежної охорони № 3 по охороні Павлограда він прийшов у 1980 році. Працював респіраторщиком, тимчасово виконуючим обов’язки оперативного чергового, а в 1982 році став командиром відділення самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні Павлограда. На цій посаді Анатолій Яковлєв пропрацював 17 років.

Надійна робота техніки на пожежі залежала від нього. Десятки врятованих життів та сотні погашених пожеж – це був і його внесок у злагоджену роботу караулу. Захоплювався грою в футбол, був працьовитий, володів прекрасним почуттям гумору.

Після аварії на ЧАЕС, з 20 листопада 1989 року по 16 лютого 1990 року Анатолія було направлено в Чорнобиль для ліквідації наслідків цієї катастрофи. В результаті впливу радіації, під час проведення робіт в 30-кілометровій зоні, здоров’я чоловіка було підірване і в 1998 році, у віці 43 роки, Анатолій Яковлєв помер.

Дружина Анатолія Миколайовича, Яковлєва Тетяна Іванівна, розпочала трудову діяльність в пожежній охороні з 2005 року диспетчером в 27 державній пожежно-рятувальній частині Павлограда. Тетяна володіє особистою чарівністю, доброзичливим ставленням до людей, почуттям такту, а головне, величезною працездатністю і вмінням «на льоту» схопити суть проблеми. Всі ці якості допомагають їй займати гідне місце справжнього професіонала і просто гарної людини серед своїх колег. На теперішній час Тетяна Іванівна працює диспетчером 37 державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно-рятувального загону.

Підтримує сімейні традиції і син Яковлєвих, Микола, який наприкінці 2016 року, після закінчення Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, прийшов працювати старшим інспектором в 50 державну пожежно-рятувальну частину 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області.

Питання, ким стати, у Миколи ніколи не виникало. Пожежна романтика полонила хлопця. Ще з дитинства молодий офіцер мріяв стати вогнеборцем. Будучи школярем, був капітаном команди дружини юних пожежних, яка виборювала перші місця на зональних етапах змагань ДЮП та призові місця на обласних змаганнях. Він успадкував найкращі риси характеру своїх батьків. Поповнивши ряди державної служби з надзвичайних ситуацій, на нього покладаються великі надії.