Постачанням електроенергії на території Дніпропетровської області тепер займатимуться дві компанії. Окрім ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» на енергоринку області з’явилась «Центральна Енргетична компанія» (ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»).

Із 01 квітня 2017 підприємство здійснює перехід на новий вид діяльності – постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території власних мереж (на підставі Ліцензії АЕ №575923, згідно до Постанови НКРЕКП від 13.03.2015 №796 та Договору купівлі-продажу електричної енергії між ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» та ДП «Енергоринок» від 16.01.2017 №13057/07. Із 2012 року і до цього часу підприємство займалось лише транспортуванням електроенергії.

Механізм переходу споживачів від одного постачальника до іншого обговорили під час наради, що пройшла 9 лютого в залі засідань Павлоградського міськвиконкому.

У ній взяли участь: з боку «ЦЕК» – генеральний директор голова правління Микола Корса, директор комерційний Михайло Прочан, начальник Павлоградських РЕМ Олександр Батурінець. З боку ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» – заступник начальника Павлоградського РЕС Володимир Горбатюк. У заході також взяли участь керівники підприємств міста , голови ОСББ.

В ході своїх виступів і Микола Корса, і Михайло Прочан посилались на роз’яснення НКРЄ КП та закони України, які були представлені аудиторії, на підставі яких ЦЕК з 01 квітня 2017 буде єдиним постачальником електроенергії на закріпленій території. Тому до 1 квітня 2017 споживачі електроенергії мереж ЦЕК мають укласти відповідні договори із компанією, бо без таких договорів підприємство не зможе постачати електроенергію.

«З Дніпрообленерго ми  узгодили всі точки ринку, за котрими  ми купуємо електроенергію, а вони не купують із 1 квітня», – говорить Микола Корса.

Щоправда, заступник начальника Павлоградського РЕС Володимир Горбатюк вважає, що споживачі можуть залишатись в ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», не розриваючи із ними укладений раніше договір.

Обговорення проходило емоційно, особливо, коли дійшли до питання установки загальнобудинкових лічильників.

За новими нормами Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (рег. №1413-VIII від 14.06.2016р., ст.12 п.1,2) мешканці багатоквартирних будинків, які стали співвласниками цього будинку та всіх мереж, що знаходяться в ньому, згідно правил користування електроенергією (ПУЕ п.1.5.6) повинні встановлювати загальнобудинкові прилади обліку (лічильники).

Керівники «Центральної енергетичної ї компанії» запевняють, що хочуть працювати лише на взаємовигідних умовах зі споживачами і для цього готові виїздити на кожен об’єкт обслуговування, аби вивчити ситуацію і прийняти сумісне рішення.
Обидві сторони зійшлись на тому, що постачання електроенергії здійснюватиметься лише згідно законодавства України.

З усіма умовами електропостачання та нормативними документами можна ознайомитись на сайті Центральної енергетичної компанії www.cek.dp.ua