Із 1 квітня хвиля квартирних крадіжок в Україні може збільшитись.

Таке прогнозує економічний експерт Михайло Крапивко.

«Рівень життя українців продовжує падати. Почалася друга хвиля скорочення малого бізнесу. У бюджетній сфері триває переведення на скорочений робочий день. При цьому, згідно зі статистикою, зростає кількість крадіжок, в тому числі квартирних. В умовах економічної кризи деякі люди, які втратили звичний дохід, намагаються заробити гроші нечесним шляхом. Зараз до фактору кризи також додався підрив довіри до банківської системи, через що громадяни намагаються кожну накопичену копійку зберігати вдома. Свою роль в цьому зіграла націоналізація Приватбанку», – сказав Михайло Крапивко під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр»

За підрахунками економічних експертів, на руках у населення знаходиться 50-55 млрд доларів.

Ще одним фактором є е-декларування. До 1 квітня в рамках другої хвилі повинні подати декларації дуже багато людей. Зокрема, місцеві депутати та чиновники. Також декларації повинні подавати багато чиновників державних і комунальних підприємств. Таким чином, будь-хто зможе отримати доступ до даних про фінансовий стан широкого кола осіб. Це викликає побоювання, що з 1 квітня хвиля квартирних крадіжок може різко підсилитися.

«Я не раджу зберігати гроші і цінності в будинку. Вибирайте гідний банк і запускайте гроші в економіку», – наголосив економічний експерт.