На обліку в лікарів-офтальмологів перебуває 606 павлоградців, хворих на глаукому. За 2016 рік виявлено 46 нових випадків захворювання.

Про це повідомила міський офтальмолог Неля Колос під час прес-конференції.

Глаукома – хронічне захворювання очей, котре найчастіше вражає людей похилого віку. Проте бувають рідкі випадки, коли хворіють діти раннього віку.
Основний симптом захворювання – підвищення внутрішньо очного тиску, в результаті відбувається атрофія зорового нерва. Це друге після катаракти захворювання, котре є причиною втрати зору.

За повідомленням Нелі Колос офіційна статистика не відображає реальної картини. Адже нерідко хвороба протікає безсимптомно.

«Тривалий час людина не помічає, що має захворювання, або ж не звертає уваги на перші симптоми. До таких відноситься – звуження поля зору, при цьому гострота зору зберігається. Коли з’являється біль, то нерідко хвороба зайшла уже далеко, стались безповоротні зміни», – каже Неля Колос.

Для вчасного виявлення хвороби, лікарі радять регулярно вимірювати внутрішньоочний тиск. Особливо тим, у кого родичі хворіли цим недугом, або ж мають цукровий діабет, гіпертонію.

Якщо вчасно поставити діагноз і вчасно розпочати лікування, то є можливість зберегти зір упродовж 35 років. А враховуючи той факт, що хворіють в основному люди похилого віку, то зір у них зберігається до кінця життя. Якщо ж хворобу не лікувати, то можлива повна втрата зору.

Лікарі радять людям після 40 років раз на 3-4 роки обов’язково вимірювати внутрішньо очний тиск, а після 60 – щороку.

За рішенням ВОЗ цьогоріч із 9 по 14 березня в Україні проводиться тиждень боротьби з глаукомою. Це свідчить про серйозність ситуації.