За вказівкою ВОЗ, 9 березня світ відзначає день нирки. Цьогоріч він присвячений темі хворобі нирок та ожирінню.

За останні десятиліття ожиріння стало однієї із актуальних проблем світового товариства. Адже результатом ожиріння є артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, серцево-судинні порушення. Ці фактори найчастіше і є причиною хвороб нирок. На сьогоднішній день іще не розроблені методики лікування нирок, пов’язаних із ожирінням. Лікування в першу чергу спрямоване на усунення супутніх захворювань та зниженню ваги.

Про це повідомила під час прес-конференції лікар-нефролог Юлія Каменська.

За її словами кількість хворих із нирковою недостатністю поступово зростає. За статистикою в цілому по Україні хворіє 10% населення. Така ж картина і по Павлограду. В основному хворіють люди старшого віку. Хоча, якщо хвороба пов’язана із ожирінням, то тут задіяні різновікові категорії населення.

Нерідко захворювання нирок протікає безсимптомно, а коли з’являються явні симптоми, то буває уже запізно повернути функцію нирок.
Пацієнти із повністю втраченими функціями нирок перебувають на процедурі гемодіалізу. Такі пацієнти потребують пересадки нирки. У Павлоградському відділенні гемодіалізу перебувають 16 пацієнтів.

Для раннього виявлення хвороби і вчасно розпочатому лікуванні , лікарі радять не нехтувати профілактичними оглядами, контролювати артеріальний тиск, рівень цукру в крові, вагу та відмовитись від шкідливих звичок.