Старшокласники навчатимуться в ліцеях та коледжах. 

За даними Міністерства освіти та науки, лише 10% батьків школярів і 15% вчителів задоволені якістю середньої освіти. Тому в Україні хочуть змінити принцип роботи шкіл: учнів не перевантажуватимуть знаннями, а вчитимуть навичкам, потрібним у житті та як використовувати інформацію на практиці

Шкільну освіту розділять на три рівні з іспитами після кожного. Вчителям в Міносвіті обіцяють збільшити зарплату, але ввести сертифікацію.
В школу повернуть 12-річку.

Реформа дасть школам широку автономію з можливістю самостійно формувати навчальні програми, навчальні плани, вибирати методики. Міністерство освіти залишає за собою контроль за якістю та стандарти освіти.

Зміни торкнуться і шкіл в селах – в 2016-му почали створювати опорні школи. Це найбільші навчальні заклади в регіоні з повною матеріально-технічною базою, починаючи зі стадіону і закінчуючи лабораторіями, укомплектованими кабінетами фізики, біології, хімії, географії та математики. До цих шкіл дітей з сусідніх сіл підвозять автобусами, при цьому в міністерстві обмежили час на дорогу до школи – вона повинна складати не більше 45 хвилин.

10-12-класники навчатимуться в профліцеях і коледжах. Після дев'ятого класу школярам потрібно буде пройти державне підсумкове оцінювання у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання. За підсумками ЗНО школярі вступають в старшу профільну школу - 10-12 класи на базі ліцеїв або коледжів.

В рамках профільної освіти старшокласники зможуть вибрати один з двох напрямків: академічний з поглибленим вивченням окремих предметів для вступу до вузу або професійний, який забезпечить професією і не обмежить можливість здобуття вищої освіти.
Випускники ліцеїв зможуть вступити до вузу, а випускники коледжів – вчитися в університеті за скороченою програмою.

Юридические услуги