З початку опалювального сезону аварійна служба ПАТ «Дніпропетровськгаз» відреагувала на 52,3 тисяч звернень.

Основними причинами викликів екстреної служби «104» серед споживачів Дніпропетровської області були витоки газу, що становить майже 95% від звернень, а також несправність газового обладнання. Повідомляє пресс-служба ПАТ «Дніпропетровськгаз».

«Найчастіше витоки природного газу під час його використання в побуті виникають через самовільну заміну або встановлення газового обладнання. Також до таких ситуацій призводить застарілість внутрішньобудинкових газових мереж, за стан та своєчасну заміну яких відповідає власник або балансоутримувач будинку. Тому, якщо споживач відчув запах газу, необхідно закрити газові крани та провітрити приміщення. А також не запалювати вогонь, не вмикати і не вимикати електроосвітлення чи електроапаратуру. Викликати аварійну службу за телефоном «104», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, фахівці екстреної газової служби ПАТ «Дніпропетровськгаз» констатують, що з настанням холодів частими причинами нещасних випадків стає несправність газового обладнання, відсутність повітрообміну в приміщенні, де працюють газові прилади або засміченість димових та вентиляційних каналів. Як наслідок, це призводить до отруєння продуктами горіння, тобто чадним газом. Проте, у більшості випадків такі отруєння виникають через встановлення витяжки у приміщенні де є газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід.

«Власники помешкань, встановлюючи витяжки, наражають себе на небезпеку. Адже в такому випадку у приміщенні, де є газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, виникає зворотна тяга. В результаті, чадний газ, замість того, щоб виходити назовні, накопичується всередині, – зазначає в. о. технічного директора «Дніпропетровськгазу» Сергій Бачурін. - Лише 0,5 % чадного газу в повітрі може привести до отруєння організму, а концентрація більше 1% може стати причиною смерті».

Всі аварійні заявки служба виконує безкоштовно. Після отриманого диспетчером повідомлення, аварійна бригада виїжджає до місця виклику в найкоротший термін, не пізніше ніж за 5 хвилин після отримання заявки і прибуває не пізніше як через 40 хвилин.

 

Юридические услуги