Проблема торгівлі людьми набирає все більших обертів. Актуальною вона є і для Павлограда.

Про це говорили учасники координаційної ради з питань сімейної, гендерної, демографічної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, засідання котрої пройшло 15 березня в Павлоградському міськвиконкомі. У засіданні взяли участь представники обласних та міських громадських організацій, котрі займаються проблемою торгівлі людьми та представники соціальних служб, освіти, медицини, центру зайнятості, правоохоронці.

Скільки людей в Україні та Павлограді зокрема постраждало від трудового чи сексуального рабства? Дійсні цифри невідомі.

«Те, що ми бачимо сьогодні, то лише 10% постраждалих. В минулому році по Україні – це 1150 осіб. Частина з них звернулась до державних установ, частина до громадських організацій. Проте чимало людей нікуди не звертаються. Вони не вірять у реальну допомогу. Вони бояться. Основною країною призначення вже багато років є Росія. У Росії найбільше експлуатують українців», – говорить голова ГО «Промінь» Олена Моргун.

Актуальна проблема і для Павлограда. За словами Олени Моргун розглядалась кримінальна справа по вивезенню павлоградських чоловіків з метою трудової експлуатації до Російської Федерації.

Всього ж за останні два роки тисячі українців постраждали від торгівлі людьми на території Росії. Їм пропонували роботу, гідну зарплату, а насправді примушували розповсюджувати наркотики. Коли клієнт відмовлявся, то їх затримувало ФСБ Росії і звинувачували публічно на камеру у тому, що вони розповсюджували наркотики. Є серед постраждалих і павлоградці, котрим вдалось втекти і котрі звернулись по допомогу до громадських організацій.

Розповіла керівник ГО «Клуб Імпульс» м. Павлограда Ольга Лупова.

Понад 400 українців, котрі працювали за такою схемою, заарештовано. Визволити таких людей із російського полону важко.

Відповідно до закону України, особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на безкоштовну комплексну психологічну, соціальну та медичну допомогу, якщо статус постраждалого доведено. Тому важливо у випадку коли ви стали жертвою торгівлі людьми, звертатись до громадських організацій, правоохоронців чи органів влади. Звертатись можна і за телефоном гарячої лінії – 527.

З’являються також і нові види експлуатації , зокрема використання людей у військових діях на непідконтрольній території.

«У нас є такий факт, коли чоловіків викрали, вивезли на непідконтрольну територію і примушували брати участь у збройному конфлікті. Поки що офіційний статус установлений в однієї особи», – розповідає Олена Моргун.

На сьогодні день по області щодо торгівлі людьми проходять два досудові слідства – це особи, котрі проживають у Павлограді і ще два – дніпряни.