За даними Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, клієнти ДТЕК Дніпрообленерго краще всіх в Україні оснащені багатозонними приладами обліку електроенергії.

Рівень оснащення становить 5,21%, що в два рази вище, ніж в середньому по країні. Станом на 1 січня 2017 року «розумні» лічильники встановлені у 76 тисячах домогосподарств Дніпра і Дніпропетровської області. Їх популярність зростає – тільки за минулий рік енергетики встановили стільки лічильників, скільки за всі попередні 10 років.

Використання «розумних» лічильників дозволяє людям знизити витрати на електроенергію, а для енергетики України – зробити більш рівномірною навантаження на електростанції.

Факти:

  • 76 000 побутових клієнтів ДТЕК Дніпрообленерго користуються зонним урахуванням електричної енергії на сьогоднішній день;
    щомісяця ще 600 лічильників програмують на зонний облік фахівці енергокомпанії;
  • 44 000 клієнтів перейшли на зонний облік електричної енергії в 2016 році. Це більше, ніж за 10 років від установки першого багатозонного лічильника в Дніпропетровській області.

Інтелектуальні прилади обліку дозволяють автоматично застосовувати різний тариф в залежності від часу доби і економлять до 50% на вартості електроенергії для сім'ї. У планах ДТЕК Дніпрообленерго на 2017 рік встановити «розумні» лічильники ще для 85 000 клієнтів, якщо в Україні буде прийнятий перехід на європейську систему тарифоутворення RAB.

Послуга установки багатозонних лічильників цікава тим клієнтам компанії, які можуть переорієнтуватися на більше споживання електроенергії в нічний час (з 23:00 до 7:00), ніж традиційно в самий піковий – денний. Наприклад, використовують електроопалювальні та електронагрівальні установки, або можуть перевести частину своїх електропобутових приладів (зокрема, пральні і посудомийні машини) на роботу вночі.

Є два варіанти багатозонного тарифу – двозонний і трьохзонний. При переході на розрахунки за двома тарифами вартість електроенергії удень – звичайна, згідно з тарифами НКРЕКУ, а вночі – удвічі дешевше.

При переході на розрахунки за трьома тарифами в піковий час з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00 електроенергія коштує в півтора рази дорожче діючих тарифів. У період напівпіковій навантаження на енергосистему – з 07:00 до 08:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 – діє звичайний тариф. І найдешевша електроенергія вночі, з 23:00 - 07:00. Вона коштує всього 40% від повного тарифу.

«Сьогодні методи економії на електроенергії цікавлять як підприємства, так і населення. Багатотарифні прилади обліку – найоптимальніший варіант для цього. Потрібно всього лише змінити свій підхід до споживання електроенергії, знаючи, що вночі вона на 50 або 60% дешевше. Далі вже потрібно переходити на більш економічну побутову техніку і лампочки », – розповів директор з технічного забезпечення продажів ДТЕК Дніпрообленерго Юрій Паршин.

Юридические услуги