Фотовиставку «Майдани України» в музеї с. Межиріч, Павлоградського району планується відкрити найближчим часом.

Про це повідомив директор Межиріцького народного історико-краєзнавчого музею Віктор Петрушенко. Ідея створення такої виставки належить краєзнавцю із Дніпра Олександру Домбровському.

На даний час повним ходом ведуться роботи по облаштуванню виставки.

Участь у цьому процесі бере також і павлоградський досліджував майданів Роман Нікіфоров. Про це журналісту tv-news.dp.ua стало відомо на місці події.

Виставка розміщуватиметься у коридорах музею. Вона складатиметься із близько 100 фотографій майданів різних областей України та їх опису. Фото зроблені із квадракоптера.

Скільки всього в Україні таких загадкових земляних споруд, точно невідомо. За словами Романа Нікіфорова лише в Павлоградському районі їх близько 40. Найвідоміший серед них – Мавринський або Межиріцький майдан. Походження майдану до цього часу невідоме. Його таємничість ще більше приваблює краєзнавців, туристів, екстрасенсів.

У дні рівнодення, сонцестояння сюди з’їжджаються люди, аби побачити як сонце сходить чи сідає, потрапляючи прямо у прорізи земляних валів Майдану. Минулої суботи побачити це явище не вдалось через похмуру погоду.

Читайте також: У пошуках загадкових майданів