У 2016 році боржники за електроенергію – великі промислові підприємства Дніпропетровської області та підприємства ЖКГ – погасили заборгованість перед ДТЕК Дніпрообленерго на 467 млн грн.

Частина з цих коштів – 400 млн грн – була переведена ДП «Енергоринок» за електроенергію, придбану компанією для споживачів області. 67 млн грн з повернутих боргів енергокомпанія направила на оновлення електромереж. Стабілізувати фінансову ситуацію ДТЕК Дніпрообленерго вдалося виключно завдяки активній роботі з боржниками спільно з обласною та міською владою. З боржниками укладено меморандуми про співпрацю, які включають погашення боргу в 1,4 млрд грн протягом наступних 5 років.

На початок 2016 року загальний борг споживачів перед ДТЕК Дніпрообленерго перевищував 2 млрд грн. Основні боржники – промисловість, підприємства ЖКГ, особливо водоканали, і населення. У першому кварталі 2016 року борг за спожиту електроенергію збільшився на 300 млн грн.

Компанія прийняла рішення сфокусуватися на роботі з боржниками, щоб не привести електромережеве господарство регіону до колапсу. Енергетики разом з Кабінетом міністрів України, профільними міністерствами, обласною владою, керівництвом міст та підприємствами-боржниками вели перемовини, щоб знайти вихід з ситуації, що склалася. Це дозволило заключити з найбільшими підприємствами-боржниками меморандуми про співпрацю, які включають графік погашення заборгованостей на суму понад 1,4 млрд грн протягом наступних 5 років. У 2016 році перед підприємством було погашено майже 470 млн грн боргів.