З 1 квітня 2017 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.16р. №862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» (зі змінами внесеними постановою від 01.02.2017р. №38), запроваджується державне регулювання граничних цін на лікарські засоби та відшкодування їх вартості шляхом встановлення Міністерством охорони здоров’я референтних цін.

Спільно з введенням референтних цін буде діяти програма відшкодування вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів». Цією постановою затверджено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, та порядок відшкодування. Повідомляє відділ охорони здоров’я Павлограда.

«Лікарські засоби, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою», – йдеться в повідомленні.

Мета програми реімбурсації полягає в забезпечення стабільності на ринку ліків та безперервності в лікуванні хронічних захворювань. Подібні дії сприятимуть зниженню цін на основні лікарські засоби, підвищать їх доступність, та, що головне, допоможуть покращити стан здоров’я хворих.

На сьогоднішній день в м. Павлограді вже є аптечні заклади, що задіяні в програмі реімбурсації: «Аптека низьких цін», «Лінда-Фарм», «РУАН» «Аптека медичної академії», ТОВ «Мед-Сервіс».

Відділ охорони здоров’я закликає власників інших аптечних закладів приєднатися до програми реімбурсації, а пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу (таблетована терапія) прийти до сімейного лікаря з 1 квітня 2017 року з метою виписки рецептів.