ДТЕК Дніпрообленерго продовжує реалізацію екологічної програми з облаштування місць проживання лелек на опорах ліній електропередач.

За 3,5 роки енергетики встановили 73 платформи для гнізд пернатих. За останні два тижні нові конструкції з'явилися в Дніпровському та Петропавлівському районах Дніпропетровської області. У планах енергокомпанії – в 2017 році перенести на спеціальні платформи ще 22 гнізда лелек.

Чимало гнізд, розташованих на опорах ліній електропередач зношуються і створюють небезпеку як для пернатих, так і для нормального режиму електропостачання. Енергетики демонтують старі гнізда і встановлюють нові платформи, сконструйовані за спеціальною технологією.

Олена Потапенко, начальник відділу з питань екологічної безпеки ДТЕК Дніпрообленерго:

«Лелеки – символ добра і миру. Після довгої зими вони повертаються з теплих країн, тому асоціюється з весною і новим життям. Ми почали облаштовувати гнізда лелек 3,5 роки тому. Наші колеги з Західної України, які вже активно займаються цією роботою, поділилися з нами досвідом і навчили, як робити платформи. Восени 2013 року ми встановили перше гніздо в с. Піщанка Новомосковського району. Цей досвід виявився успішний, і тепер у нас вже 73 гнізда, перенесені на платформах в Царичанському, Васильківському, Петропавловську, Покровському, Павлоградському, Магдалинівському, Апостолівському, Нікопольському і Межівському районах».

Сергій Березовський, технічний директор ДТЕК Дніпрообленерго:

«Перенесення і облаштування гнізд лелек – це не тільки важливий природоохоронний захід, але і найважливіший захід для запобігання аварійних ситуацій на лініях електропередач. Тепер гнізда стоїть на платформах вище рівня дротів, а дріт, що проходить під платфрормою, захищений гофрошлангом. Це означає, що і птахи не постраждають, і наші клієнти будуть забезпечені безперебійним якісним енергопостачанням».

Енергетики під час планових та аварійних оглядів електроустаткування продовжать спостерігати за гніздами на опорах, і в разі появи нових пташиних будинків, будуть їх фіксувати. Допомагають енергетикам спостерігати за життя і поведінкою лелек школярі. З ініціативи ДТЕК Дніпрооблнерго в області з 2015 року проводиться конкурс «Лелека» як частина Міжнародної програми по збереженню білого лелеки. В його рамках школярі відстежують популяцію лелек в регіоні, і досліджують, як живуть птахи на штучних платформах.

Юридические услуги