На 76 році життя пішов у вічний дозор легендарний прикордонник – художник павлоградець Колодка Олександр Олексійович.

По завершенню служби в Ахалцихському прикордонному загоні Олександр Колодка подався на популярні у той час комсомольські будівництва і вже там почав захоплюватись творчістю, потім приїхав  до Павлограда, пішов працювати на Павлоградський механічний завод . Колишніх прикордонників не буває. Олександр Колодка був активним членом Павлоградської організації ветеранів-прикордонників.

«Він дуже вболівав за долю країни, був патріотом свого міста, своєї країни. Дуже турбувався вихованням підростаючого покоління. Він вмів зацікавити дітей, знайти контакт із ними. Питання захисту держави для нас прикордонників – це дуже специфічна тема. Коли тільки все починалось , то нам було легко апелювати на будь-які запитання – згадуєш статут прикордонної служби , де є чітке визначення: перетин лінії кордону озброєними особами зі знаками відмінності – озброєне вторгнення, без ніяких знаків – бандформування. Ясно і чітко. Олександр Колодка чітко розумів, що відбувається у країні, він був справжнім патріотом. І так виховував молодь», – розповів tv-news.dp.ua керівник кімнати бойової слави ветеранів-прикордонників Ігор Іваніченко.

У кімнаті прикордонників чимало картин Олександра Колодки. Більшість із них історичної та прикордонної тематики.

Цікавою є серія картин – ілюстаріцї до книги Ніни Агафонової «…И восстал Павлоград».

«Він цю книгу прочитав і у нього виникли образи. У кожної картини – глибока історія. Про кожну він розповідав. Кожен рух, одяг, жест на картині мають значення. Багато картин прикордонної тематики. Намалював по пам’яті портрет начальника своєї застави. І коли його вариш зайшов і побачив портрет, то пізнав начальника застави», – розповідає Ігор Іваніченко.

Автопортретами художник не захоплювався. Є у нього лише одна незавершена картина, де зображений він сам. Писав художник картину за день до своєї смерті. За задумом автор сидить у луврі, іде екскурсія і з нього художники пишуть портрет.


Виставка картин знаменитого прикордонника проходила і в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї. Зараз на видному місці в музеї висить дві його картини.

Олександра Колодку поховали з усіма почестями у Богуславі, де проживають його рідні, відспівали у павлограському храмі. Проводили прикордонника у вічний дозор його товариші прикордонники, рідні, близькі.

Прикордонники - ветерани назавжди збережуть про нього світлу і добру пам’ять.