Пожежі та загоряння біля ліній електропередачі (ЛЕП) можуть призвести не тільки до вигоряння землі і дерев, а й до знеструмлення цілих населених пунктів і підприємств.

У зв'язку з цим, ДТЕК Дніпрообленерго просить жителів області, керівників підприємств і організацій не спалювати суху траву та дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу енергооб'єктів.

Спалювання старої трави, бур'янів і гілок в степових зонах і лісових масивах, необережне поводження з вогнем дуже небезпечно. У суху та вітряну погоду істотно підвищується ризик загорянь і серйозні пожежі. Крім того, розведення вогню поблизу ЛЕП може викликати пошкодження та відключення в електричних мережах.

Так, 28 березня 2017 року через підпал сухої трави в Самарському районі Дніпра, біля дамби через Шиянку була зафіксована пожежа. Це сталось поблизу високовольтної ЛЕП-401/402 напругою 35 кВ. При цьому була небезпека пошкодження проводів і обладнання ЛЕП, що могло призвести до тимчасового знеструмлення електричних підстанцій. Без електропостачання могли залишитися жителі сіл Чаплі, Любимівка, Діброва, прилеглі селища і вулиці.

Також була загроза зупинки руху поїздів, роботи кар'єру і цегельного заводу. Тільки завдяки активним діям місцевих жителів пожежа була локалізована і погашена, і не заподіяла шкоди ЛЕП. Однак через пожежу вигоріли недавно посаджені саджанці ялинок – волонтерська ініціатива місцевих жителів облагородити територію.

ДТЕК Дніпрообленерго наполягає на дотриманні важливих правил пожежної безпеки поблизу електроенергетичних об'єктів: біля ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали і складати сміття. Винуватці пожеж будуть нести цивільну, адміністративну, а в ряді випадків і кримінальну відповідальність за завдану матеріальну шкоду, а також загрозу життю і здоров'ю людей.

Під час відпочинку на природі важливо уважно дивитися, чи є неподалік енергетичні об'єкти. Якщо ви перебуваєте в їх охоронній зоні – від 2 до 10 м по обидва боки від ліній – ви ризикуєте не тільки пошкодити електрообладнання, а й завдати шкоди власному здоров'ю та здоров'ю ваших близьких.

Сергій Березовський, технічний директор ДТЕК Дніпрообленерго:

«Наше головне завдання – зробити все, щоб поставка електроенергії клієнтам і промисловим підприємствам були безперервними. З метою попередження загорянь в електричних мережах, ДТЕК Дніпрообленерго щорічно проводить заходи щодо забезпечення пожежної безпеки поблизу об'єктів електричних мереж. Ми контролюємо стан споруд і устаткування, спеціальної техніки, що експлуатується на територіях з підвищеною пожежною небезпекою. Крім того, працівники підприємства стежать за станом охоронних зон повітряних ЛЕП, здійснюють розчистку просік під ЛЕП, що проходять через лісові масиви»