У найближчу неділю, 16 квітня, православні християни почнуть відзначення свята Великодня.

У суботу, 15 квітня, з Єрусалиму в єпархію буде доставлена лампада з Благодатним вогнем. Святиня буде привезена в Свято-Троїцький собор, а потім роздана єпархіям. З 23:30 до 03:00 в Свято-Троїцькому Соборі та інших храмах регіону пройде нічне богослужіння. Про це розповів митрополит Дніпроептровський і Павлоградський Іреней під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр»

«Уже опівночі собори наповнюються людьми. В середньому кожну годину священнослужитель виходить на вулицю і освячує паски, які приносять люди. І так до самого полудня неділі. Але вживати в їжу крашанки і паски можна тільки після завершення літургії – близько 05:00 Воскресіння », – зазначив митрополит Іриней.

Він також закликав віруючих не згадувати померлих алкогольними напоями.

«Це дні, коли віруючі можуть поспілкуватися зі своїми рідними та близькими, помолитися за них, покласти біля хреста крашанку і паску, здійснюючи особливу пасхальну молитву. Дуже важливо, щоб віруючі знали, що ні в якому разі не можна розпивати на могилках спиртних напоїв – це осквернення пам'яті покійних. Потрібно радіти, вітати один одного. Покійні відчувають цю радість і доносять її до Господа », – підкреслив владика.

Святкування Великодня триватиме 40 днів – до 24 травня включно.