Три роки тому, 15 квітня павлоградські патріоти почали об’єднуватись для захисту своєї країни, свого міста від  ворога.

На виїзді із міста в сторону Донецька місцеві патріоти при сприянні активних та небайдужих павлоградців, підприємців облаштували перший в області блок-пост.

Як все починалось згадує член Самооборони Анатолій Солодовник

У цей час створюється громадське формування «Павлоградська Самооборна», котре бере на себе обов’язки по охороні громадського порядку в місті та охорону державних кордонів країни. Учасники Самооборони разом із правоохоронцями патрулюють вулиці міста.

Свій третій день народження «Павлоградська Самооборона» відзначила автопробігом та урочистостями у сквері Шевченка, біля пам’ятника Кобзарю.

О 9-й ранку активісти та члени Самооборони зібрались виїзді із Павлограда в сторону Донецька – на місці, де був той самий, історичний блокпост, котрий захищав місто від проникнення ворога.

Після спілкування та спогадів, колона із декількох десятків автівок із прапорами, в супровіді працівників ДАІ проїхались по Дніпровській до Соборного майдану.

По дорозі гудками клаксонів та привітанням павлоградці демонстрували свою солідарність із учасниками автопробігу.


Офіційна частина заходу пройшла біля пам’ятника Шевченку.

На початку вихованці військово - патріотичного клубу «Сокіл» продемонстрували показові виступи.


Керівник ГФ «Павлоградська Самооброна» Сергій Тіщенко нагородив грамотами усіх активістів, волонтерів, мешканців міста котрі допомогали у військовий час тим, хто стояв на блокпостах, перебував у зоні АТО. Не нагороджували лише членів «Самооборони», бо кажуть, що самі себе вирішили не нагороджувати.

На захід приїхали також і активісти – козаки із Дніпра, молодь із Західно-Донбаського регіону, священник Свято-Михайлівської церкви Київського патріархату у Павлограді отець Іван. Саме він освячував той історичний блокпост.

«Слава Україні!» «Героям Слава!» – лунало на Соборному майдані.