Із 1 квітня на водоймах Дніпропетровщини вилов риби та раків заборонений у зв’язку із нерестом.

Заборона триватиме до 20 травня. І цілком логічно, що у цей час риба та раки не повинні були б з’являтись на ринках міста. Проте все ж з’являються.
Борються із порушниками члени об’єднання підводних мисливців та рибалок Дніпропетровщини. Хоча кажуть, що із порушниками мали б також боротись дільничні та керівництво ринків.

«Коли нам надходять дзвінки, ми беремо у Дніпрі направлення і проводимо рейди. Направлення дається на місяць. Приходимо, складаємо протоколи. Передаємо їх у Дніпро в екологію і там пишуть збиток, нанесений екології. А потім цей акт вони передають до суду і уже суд на підставі цього встановлює міру покарання. Хоча згідно законодавства за цим мають слідкувати дільничні . Керівництво ринка теж має забороняти продавати річну рибу під час нересту», – розповів tv-news.dp.ua керівник об’єднання Павло Шанька.

Він також додав, що виловлювати рибу малих розмірів забороняється не лише під час нересту, а постійно. Виключенням є лише той факт, що ця риба із власного ставка. На порушників накладають штраф. Наприклад за одного виловленого коропа, величиною меншого 25 см на рибалку накладається штраф в розмірі 318 грн.

«Коропа менше 25 см не можна виловлювати, ані під час нересту, ані будь-коли. Тому , коли на ринках продають коропи менші 25 см, то у продавця мають бути документи, що він утримує ставок . Документів у багатьох людей немає. Тому, коли вони продають ту ж красноперку 5 см для котів, вона не дозволена для продажу таких розмірів. Людина, котра утримує ставок не буде розводити красноперку, бо це просто невигідна риба , вона не для розведення. Тому зрозуміло, що ця риба є річкова, що це браконьєрство. Коли ми приходимо на річку і бачимо, що рибалка бере рибку недозволених розмірів, то ми його караємо, неважливо це на вудку чи на сітку. Тому люди нам телефонують і вимагають покарання також і для тих, хто продає «дітей» на ринках. Кажуть, чому ви нам забороняєте виловлювати малу рибу, а в продажі вона є», – розповідає Павло Шанька.