Про програми підтримки населення для модернізації житла у Павлограді говорили цього тижня мешканці багатоповерхівок та громадські активісти.

У п’ятницю, 14 квітня, представники Громадянської мережі ОПОРА провели інформаційну зустріч на тему «Як модернізувати житло». Акцентуючи увагу на поступове зростання вартості комунальних послуг, городянам міста розповіли про енергоефективні заходи, яких потребує кожна будівля для того, щоб зменшити енергоспоживання та покращити умови життя.

Представники ОПОРИ нагадали, що в Україні вже не перший рік діють державні програми, які компенсують витрати на матеріали, призначені для різного виду ремонту будівель. Участь в урядовій Програмі «теплі кредити» дає можливість фізичним особам отримати відшкодування в залежності від виду обладнання у розмірі 20-35 % суми кредиту.

Для вирішення загальнобудинкових проблем у багатоповерхівках активісти порадили мешканцям створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і долучатись до вигідних пропозицій від Державного агентства енергоефективності. За умови переходу до такої форми управління житлом, відсоток погашення пільгового кредитування для проведення енергоефективних заходів становитиме 40-70 % – залежно від кількості субсидіантів.

Активісти зауважили, що саме зараз, коли закінчився опалювальний сезон і природні умови дозволяють зайнятись реновацією житла, потрібно не гаяти часу, а згуртовуватись і спільно працювати заради подовження терміну експлуатації будинку. Сприятливі умови для цього також створюють муніципальна та обласна програми сприяння розвитку ОСББ. Кожна з них передбачає співфінансування енергоефективних проектів.

«Комплексне утеплення фасаду, заміна обладнання, різні капітальні ремонти для будівель радянських часів – не просто бажані, а життєво необхідні. Тому ми звертаємо увагу мешканців багатоповерхівок на важливість їхнього проведення і спонукаємо залучатись фінансовою підтримкою міста, області і держави», – зазначив місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко.

Зацікавлені учасники зустрічі отримали буклети від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», що містять практичну інформацію про державні програми.

Юридические услуги