Процедура видачі землі – процес тривалий і кропіткий. Це пов’язано із тим, що задіяно чимало організацій і, на превеликий жаль, не упорядкована електронна база землі у кадастрі.

Про це розповів голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук.

Про проблеми, що виникають під час отримання та оформлення земельних ділянок говорили учасники АТО, члени сімей загиблих бійців під час зустрічі із головами сільських рад, управління Держгеокадастру області, начальниками відповідних служб. Зокрема бійці АТО говорили про те, що кадастрова карта не відповідає дійсності. Нерідко ділянки землі, котрі значаться там як вільні, насправді, як з’ясовується згодом, уже комусь належать. А землі, що значаться, як рілля – є болотом, чагарником чи териконом.

Матеріал за темою: Чи просто бійцю АТО отримати землю?


«Не всі землі зареєстровані в електронному вигляді і інколи працівник держгеокадастру дивиться, що ділянка вільна , надається дозвіл на виділення 2 га, а потім виявляється, що не в електронному вигляді на землю є договори, оренда, земля видана під ведення сільського господарства. Найбільша проблема – це те , що землі видаються у непридатних місцях – чагарники, болота, терикони. У державному кадастрі такі землі числяться як землі держзапасу , сільгоспризначення чи рілля. Ця карта формувалась ще років 20 тому. Держгеокадастр не бачить яка там ситуація – пройшла виробка, просіла земля , підступила вода і там уже давно болото. Але землю ніхто не перевів з одного стану в інший. Ось тому і виходять накладки», – пояснив очільник району.

Він також додав, що у цьому випадку перед тим, як оформляти виділену землю, варто подивитись на виділену територію, переконатись, що вона придатна для користування.

«У цьому випадку раджу АТОшникам іти на ту місцевість, котру виділили, брати землевпорядника із сільської ради , бо він знає свої землі на території і ви будете бачити , що вам дають і можете відмовитись на початковому етапі. Але це не значить, що це явище повсюдне. Основний контингент, хто отримав землю в принципі задоволені. Хочу сказати, що хоча цей процес і довгий, але я запевняю всіх, що землі будуть видані. Якщо будуть накладки, вам повернуться всі документи назад, перероблять вам докуметанцію і виділять в іншому місці , землі будуть видані. Але попереджую, що процес цей не швидкий», – додав Святослав Максимчук.

За його словами депутати обласної ради, єдині в Україні проголосували за те, аби виділити кошти на переоформлення землі для бійців АТО.