Засновником пожежної династії Литвиченків став батько, Анатолій Васильович. Успадкуавли професію батька і його сини – Юрій та Дмитро.

Анатолій Литвиченко прийшов у пожежну охорону Павлоградського хімічного заводу в 1967 році. З 1968 по 1970 роки служив в армії, був начальником пожежної команди військової частини. Після служби повернувся в рідний колектив пожежної охорони хімзаводу на посаду командира відділення. Через три роки став молодшим інспектором Державного пожежного нагляду. На цій посаді він пропрацював до 1992 року до виходу на пенсію після 25-ти років вислуги у званні старшини внутрішньої служби. За час роботи брав участь у ліквідації серйозних аварій на Павлоградському хімічному заводі.

Старший син Анатолія, Юрій, у пожежній охороні з 1989 року, коли вступив до Черкаського пожежно-технічного училища МВС . Після закінчення навчального закладу, в 1992 році прийшов працювати у пожежну частину Павлоградського хімічного заводу на посаду начальника караулу. З 1996 року працював начальником караулу в 37-ій, 27-ій пожежних частинах міста. Неодноразово брав участь у змаганнях з пожежно-прикладного спорту.

Саме Юрій розробив і виготовив, спільно зі своїм легендарним третім караулом 27-ї пожежної частини Павлограда, кущовий пункт для випробування пожежно-технічного обладнання та спорядження. До цього часу всі пожежні частини Західно-Донбаської оперативної зони випробовують тут своє пожежно-технічне обладнання.

У 2009 році молодий офіцер перевівся до служби в місто Чорнобиль, Київської області. Там пропрацював до 2014 року на посадах начальника варти, заступника начальника частини, помічника начальника чергової зміни (оперативно-координаційного центру Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області) по місту Чорнобиль. Не так давно, у 2014 році, Юрій Анатолійович пішов у відставку в званні підполковника служби цивільного захисту (загальна вислуга 25 років).

Юрій Литвиченко під час гасіння пожежі в Чорнобильській зоні відчуження


В 27 державній пожежно-рятувальній частині 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області вже 20 років працює старшим пожежним молодший син Анатолія Васильовича, Дмитро. Ще з дитинства він знав, що стане рятувальником. Йому дуже хотілося бути схожим на батька: таким же сміливим і відважним. Свою трудову діяльність, після служби в армії, розпочав в 1996 році пожежним в 37-й пожежній частині Павлограда.

З 1998 року й до сьогоднішнього дня працює старшим пожежним-рятувальником в 27-й пожежно-рятувальній частині 6 державного пожежно-рятувального загону. Під час служби неодноразово брав участь у змаганнях з пожежно-прикладного спорту і займав призові місця та за 20 «вогняних» років загасив не мало пожеж і врятував десятки людських життів.

Сьогодні Анатолій Васильович Литвиченко займається вихованням підростаючих онуків, Іллі та Артура. І можливо у майбутньому, хлопчики продовжать розпочату дідом пожежну справу.

                               Інформація та фото надані управлінням із надзвичайних ситуацій Павлограда і району