Українські педагоги проходитимуть сертифікацію. Спочатку вона буде добровільною.

Мета сертифікації не лише перевірити знання вчителями шкільних предметів, а й знання методик викладання.
Про це заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, повідомляє ZIK.

«Учитель нового покоління – це найбільший виклик реформи», – зазначила Лілія Гриневич, коментуючи інформацію про анонімне складання тестів, на яких базується ЗНО, вчителями, за підсумками якого тільки 18,1% зуміли продемонструвати високий рівень знань на 10-12 балів.

За її словами, навіть успішне складання тестів ЗНО педагогами не робить їх «вчителями нового покоління», адже вони повинні не тільки добре знати свій предмет, а й володіти методиками викладання.

«Нам потрібно залучити до цієї професії талановитих людей. Якщо вчитель опущений по соціальних сходах на найнижчу сходинку, звичайно, що в таку професію не хочуть йти талановиті люди », – зазначила Лілія Гриневич.

Одним із кроків до виходу з ситуації, що склалася, вважає міністр, є те, що в цьому році педагогам підвищили зарплату на 50%. Крім того, слід мотивувати студентів педагогічних вузів.

«Ми зробили крок – це підвищена стипендія для студентів педагогічних вузів на спеціальності з природничих та математичних предметів», – додала міністр.

За її словами українським фахівцям здійснити реформу освіти допоможуть колеги з Фінляндії.

Нацрада реформ підтримала проект Нової української школи та інклюзивну освіту.