У Павлоградському міськрайонному суді 11 травня пройшло підготовче судове засідання у справі полковника ЗСУ Івана Без’язикова.

 

46-річного військового звинувачують у державній зраді та співробітництві із терористами під час перебування у полоні на території «ДНР».
За словами адвоката обвинувачуваного, у полоні терористів той перебував більше 23 місяців.

СБУ затримала полковника 12 грудня 2016 у Житомирі, де він проживав із сім’єю.

Адвокат вважає, що судити полковника мають у Житомирі, тобто там, де він проживав. Із відповідним клопотанням він звернувся до Павлоградського суду.

Павлоградські судді його клопотання задовольнили і згідно процедури, звернуться до апеляційного суду, а ті у свою чергу мають направити звернення до Вищого спеціалізованого суду. Це і є та інстанція, котра може приймати рішення про місце проведення судових засідань.

Прокурор каже, що наполягатиме, аби суд над полковником проходив у Павлограді.

Під час підготовчого судового засідання обвинувачуваний виходив на зв’язок онлайн.

Адвокат обвинувачуваного вважає, що полковника звинувачують безпідставно. Із проханням відновити справедливість він звернувся до головного військового прокурора та до Уповноваженого із прав людини. Каже, що дійде і до Європейського суду.

Тим часом центральні телеканали повідомляють інформацію про те, що полковник Без’язиков під час полону ходив у російській військовій формі зі зброєю. Військовий пояснив, що його змусили піти на це інсценування. Йдеться в сюжеті ТСН.

Полковника звинувачують також у зборі та обробці інформації про пересування українських підрозділів в районі проведення АТО.

Джерело основного фото: unian.ua