Патронатні сім'ї приймають дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Це своєрідна домашня альтернатива Центрам соціально-психологічної реабілітації. Така форма виховання вісім років існувала в Україні як експеримент. А цього року держава уперше виділила гроші на створення патронатних родин і оголосила набір батьків-вихователів.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.
Повідомляє Центр соціавльних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Важливим є, проходження кандидатами в патронатні батьки, спеціального курсу навчання, яке передбачає підготовку батьків до виховання дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення за визначенням відповідно місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

За довідками про створення патронатної родини можна звернутися до місцевої служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, які знаходяться за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна, 42а, телефон для довідок: 6-01-96.