Незважаючи на значні успіхи медицини, алергійні захворювання все частіше протікають важко. 

За офіційною статистикою в Україні алергією страждає понад 10 млн. чоловік, розповсюдженість алергічних захворювань складає 8% .

Алергічні захворювання називають «хворобою цивілізації», їх частота постійно зростає вражаючи в різних країнах 25-40% населення; найбільша розповсюдженість алергії у містах регіонах з розвиненою промисловістю.

Провідними факторами, що впливають на підвищення захворюваності, є забруднення навколишнього середовища промисловими газами, хімічними алергенами, вихлопами автомашин, а також хімізація побуту, сільського господарства, підвищення радіаційного фону, скупченість населення, шум, нервові навантаження та інші фактори, які повсякденного руйнують захисну імунну систему людини. Ці фактори сприяють високій захворюваності мешканців міста, що складає 85% захворівших.

Повідомила дитячий лікар-алерголог Вікторія Панас.

За її словами в Павлограді показники захворювання алергійними захворюваннями знаходяться на високому рівні.
Розповсюдженість бронхіальної астми складає 92,0 на 10 тис населення в 2016 року (кінець року), алергічного риніту – 143 на 10 тис. населення, атопічного дерматиту 105 на 10 тис. населення.

«Незважаючи на значні успіхи медицини, розуміння природи алергії, створення нових засобів її лікування та профілактики, перебіг алергічних захворювань за останній час став суттєво важчим, що призводить до збільшення тимчасової непрацездатності, інвалідизації, зниження
якості життя», – розповіла Вікторія Панас.

Лікарі радять не займись самолікуванням , а при перших проявах алергійних захворювань звертатись до алерголога Павлоградської міської лікарні №4.
Телефон реєстратури: 20-13-60