406 із них померли

У Павлограді, починаючи із 1997 року (із моменту реєстрації хвороби) ВІЛ-інфекцію виявлено у 2251 людини. У 406 чоловік СНІД став причиною смерті. Уже цьогоріч в місті від СНІДу померло 9 чоловік.

За повідомленням в.о. завідуючої Центром профілактики та боротьби зі СНІДом Людмили Крилової, це досить високий показник.
В цілому Дніпропетровщина займає друге місце в Україні (після Донецької області) за кількістю захворівших.
У Павлограді на сьогоднішній день на диспансерному обліку перебуває 795 ВІЛ-інфікованих, із них 23 – діти та підлітки. Під медичним наглядом перебуває 1674 пацієнти.

Серед шляхів передачі інфекції лідирує статевий шлях. Медиків цей факт непокоїть, бо у цьому випадку розповсюдження інфекції стає менш керованим.
Парентеральний шлях (через кров) складає 23,1 % від усіх захворівших, вертикальний (від матері до дитини) – 11,5%. Решта хворих «підхопили» інфекцію через статеві контакти.

Медики сподіваються, що проблему, якщо не остаточно вирішить, то принаймні значно покращить державна програма 90-90-90. За цією програмою 90% людей повинні обстежитись на ВІЛ-інфекцію, 90% людей із наявністю ВІЛ-інфекції повинні отримувати терапію і у 90% ця терапія має бути ефективною. При активному втіленні програми, повністю побороти ВІЛ-СНІД сподіваються до 2030 року.

Обстеження на ВІЛ-СНІД зараз стало значно простішим та ефективнішим завдяки впровадження швидких експрес-тестів. В області діє 8 СНІД-центрів, 40 кабінетів «Довіра», 23 сайти ЗПТ для наркозалежних.

На базі Павлоградської міської лікарні №1працює центр профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Шевченко, 63).

Детальну інформацію про проходження тестування на ВІЛ, а в разі потреби отримати повне обстеження і розпочати лікування, та заходи, які заплановано провести у містах та районах області, дивіться на Інтернет-сайті закладу aids.dp.ua