Нацбанк (НБУ) України ввів в обіг серію пам'ятних монет з нейзильберу (сплав міді з нікелем і цинком) і срібла.

Номінал нових монет 2 і 10 грн. На них зображений рідкісний хижак – тхір-перегузня. Про це йдеться на Facebook-сторінці Музею новин Національного банку України.

«1 червня 2017 року Національний банк України вводить в обіг пам'ятні монети з нейзильберу і срібла номіналом 2 і 10 гривень, присвячені рідкісному виду хижих ссавців сімейства Кунцова –перегузня. Це зникаючий вид, занесений до Червоної книги України», – зазначено в опублікованому повідомленні.

Як повідомляється, перегузня вибирає цілинні степи, тому поширена на території Запорізької, Донецької та Луганської областей. Живе в норах, на поверхню вилазить рідко, вночі або в сутінки. Харчується дрібними гризунами, птахами і їх яйцями, ящірамки, а також соковитими плодами і ягодами.

Тхір-перегузня – єдиний хижак фауни України, який має строкате забарвлення, що поєднує чорні, жовті, білі смуги і плями. Ця особливість на реверсі монет підкреслена кольоровим зображенням тварини (використано тамподрук). Поруч розташований напис – назва перегузні на латині «Vormela peregusna».

Юридические услуги