Реорганізувати стоматологічну поліклініку Павлограда запропонував депутат обласної ради Іскендер Іскендеров. Така заява депутата обурила колектив медзакладу і вони написали колективне звернення до мешканців міста. 

                   Шановні мешканці міста Павлограда!

Ми, співробітники комунального закладу «Павлоградська стоматологічна поліклініка»ДОР», обурені пропозицією депутата обласної ради Іскендерова І.Р.О. щодо реструктуризації нашого закладу та приєднання її до КЗ «Павлоградська міська лікарня №1»ДОР». Народний обранець пропонує злиття декількох лікувальних закладів, скорочення в них допоміжних структур та переведення новоутвореного стоматологічного відділення на повні госпрозрахункові відносини.

Колектив нагадує шановному депутату, що до 1980 року структура закладу була в складі міської лікарні №1. З 1984 року фінансову та кадрову функцію було передано Центральній міській лікарні. Фінансування стоматологічної служби велось за залишковим принципом, в результаті чого підрозділ занепав: руйнувалось приміщення, протягом 30 років не оновлювалось обладнання, стали непридатними для використання комунікації та мережі, що в кінцевому результаті призвело до часткової недовіри населення і потік пацієнтів знизився в рази, а головні показники стоматологічної захворюваності значно погіршились. Був знищений основний принцип медицини – профілактична направленість. Було відсутнє планове лікування та профілактика стоматологічних захворювань у дитячого населення.

Адміністрація закладу, керівництво міста разом з депутатським корпусом перейнялись проблемами дитячого населення та створили умови для забезпечення безкоштовного надання стоматологічної допомоги дітям, для чого за рахунок «Бюджету розвитку» було придбано 3 сучасних стоматологічних установки та забезпечено відповідною кваліфікацією трьох фахівців з дитячої стоматології.

Протягом останніх років, незважаючи на скрутне економічне становище, завдяки умілому керівництву головного лікаря, фахівця вищої кваліфікаційної категорії, Старішка Миколи Васильовича, залученню бюджетних коштів, в закладі зміцнено матеріально-технічну базу, замінено вікна та двері на пластикові, введено в експлуатацію 6 нових лікувальних кабінетів, в т.ч. рентгенологічний, замінено комунікації: водопостачання, водовідведення, електричні мережі. Заклад має два джерела електричного постачання для екстрених ситуацій.

Для зручності пацієнтів стоматологічна допомога максимально наближена до їх місця проживання, для чого орендовані приміщення та устатковані кабінети в мікрорайонах міста. На прохання мешканців міста було переглянуто режим роботи підрозділу та забезпечено надання цілодобової стоматологічної допомоги. Особам з обмеженими фізичними можливостями стоматологічна допомога надається вдома з використанням портативних стоматологічних установок, які було закуплено за кошти обласної ради.

З 2014 року відновлено профілактичну роботу серед дитячого населення, для чого організовано профілактичні огляди в дитячих дошкільних закладах та школах. Функціонує стоматологічний кабінет в ЗШ №19, де прийом веде кваліфікований спеціаліст з дитячої стоматології. В планах адміністрації закладу – створити стаціонарні кабінети в усіх навчальних закладах з кількістю дітей 1000 і більше.

Лікарі-стоматологи проводять активну роз’яснювальну роботу з питань профілактики стоматологічних захворювань в усіх навчальних закладах міста. В КЗ «Павлоградська стоматологічна поліклініка»ДОР» працюють висококваліфіковані фахівці, про що свідчать кваліфікаційні відомості: Всього – 38 лікарів-стоматологів, з яких: 4 - мають вищу , 20 – першу, 3 – другу кваліфікаційні категорії; 10 – лікарі-спеціалісти. Заклад є навчальною базою проходження виробничої практики для студентів III – IV рівнів акредитації та базою інтернатури для випускників вищих медичних закладів. Заклад приймає участь в усіх заходах, які проводить держава, область, місто: допомога воїнам АТО, сиротам, знедоленим, інвалідам, пенсіонерам.

Ми повністю довіряємо головному лікарю Старішку Миколі Васильовичу, який очолював Центральну міську лікарню в 2001-2003 р.р., протягом 14 років був начальником Управління охорони здоров’я Павлоградської міської ради. Під його керівництвом було проведено реорганізацію ліжкового фонду міста в відповідність нормативам, поновлено матеріально-технічну базу станції швидкої медичної допомоги, пологового будинку, міської лікарні №4, протитуберкульозного диспансеру. Створено Центр первинної медико-санітарної допомоги з першими шістьома амбулаторіями. За оцінкою провідних фахівців обласного відділу охорони здоров’я лікувально-профілактичні заклади міста Павлограда протягом багатьох років займали I та II рейтингові місця. Начальника ВОЗ було нагороджено грамотами міського голови, обласної ради, департаменту охорони здоров’я ДОДА та ювілейною медаллю «За особисті заслуги в розвитку регіону».

Вважаємо, що припинення дії контракту обласною радою з головним лікарем Старішко Миколою Васильовичем приведе заклад в стан, в якому він перебував на попередніх етапах розвитку. Думка про реорганізацію та об’єднання – передчасна, необдумана, непрофесійна та суперечить здоровому глузду. В разі підтримання пропозиції депутата Іскендерова І.Р.О. буде зруйновано стоматологічну службу міста, та постраждають, в першу чергу, як завжди, незахищені верстви населення :діти, інваліди, пенсіонери, малозабезпечені.

                  Колектив КЗ «Павлоградська стоматологічна поліклініка» ДОР»