Інцидент трапився 2 червня у селі Курилівка на Дніпропетровщині.

Депутат Кам’янської міськради Дмитро Пучкін здійснив серію пострілів по працівниках аварійно-диспетчерської служби під час того, як фахівці проводили планові роботи для відновлення пуску газу до населеного пункту. У результаті обстрілу була поранена 60-річна працівниця цієї служби, яку госпіталізували до міської лікарні. За фактом нанесення тілесних ушкоджень правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження.

Напередодні у селі Курилівка Петриківського району через аварійно-відновлювальні роботи на газопроводі високого тиску було тимчасово припинено газопостачання до 56 домоволодінь дачного товариства «Верхній Прогрес». Для відновлення подачі газу, після завершення ремонтних робіт, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, представники газової компанії мали перевірити систему на герметичність та відсутність витоків газу, які могли стати причиною вибуху.

Щоб здійснити діагностику газового обладнання вони були змушені потрапити на подвір’я кожного домоволодіння. Проте, коли фахівці підійшли до вул. Успенської та безпосередньо до подвір’я депутата Кам'янської міськради Дмитра Пучкіна на прохання надати доступ до регулятора тиску для проведення огляду отримали різку відмову та погрози. Розуміючи, що назріває конфлікт постраждала жінка попросила аварійну бригаду відійти та відігнати спецтехніку на безпечну відстань.

Депутата це обурило, вихопивши вогнепальну зброю (пістолет під патрони Флобера), він відкрив вогонь по працівниках міськгазу.

За словами очевидця події – майстра аварійно-диспетчерської групи Антона Харченка, пролунало чотири постріли у бік, де перебувала група фахівців аварійної служби та автомобільний транспорт. Після зауваження постраждалої про незаконність таких дій, депутат поцілив у ногу жінки. Вона була госпіталізована у міську лікарню швидкої медичної допомоги №8. Однак, через складність поранення, лікарям одразу не вдалося виконати оперативне втручання. Нині жінка прооперована, перебуває у стаціонарі та потребує тривалої реабілітації. Тим часом, на період вимушеного лікування, вдома у постраждалої без догляду залишилася 88-річну матір, яка має проблеми з серцем.

«Функція аварійно-диспетчерських бригад полягає в оперативному реагуванні та швидкій локалізації аварійних ситуацій, пов’язаних із газом. Наші працівники постійно ризикують, виконуючи газонебезпечні роботи, щоб забезпечити споживачам безперебійне газопостачання. При цьому, їм часто доводиться контактувати зі споживачами, які не приховують зневажливого ставлення та не бажають допускати у свої будинки. Проте, це перший такий інцидент коли саме з боку народного обранця була застосована зброя», – говорить начальник Кам’янського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Григорій Макух.

Сам Дмитро Пучкін одразу після обстрілів аварійної служби та поранення жінки поїхав на відкриття дитячого свята у місті Кам’янське. На цей час постраждала не отримала від депутата, ані пропозицій допомоги у лікуванні, ані вибачень.

За фактом нанесення тілесних ушкоджень правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження. Однак їх ступінь важкості та міра покарання будуть визначені після судмедекспертизи, яку проведе поліція.

Додамо, як повідомляли ЗМІ, Дмитра Пучкіна взимку цього року виключено із міської організації ВО «Батьківщина» за дії, що шкодять авторитету партії (відповідно до її Статуту). А у травні цього року відбулось засідання ініціативної групи містян, де проголосували за відкликання Дмитра Пучкіна з депутатів міськради.

            Інформація надана прес-службою ПАТ «Дніпропетровськгаз»