За останній рік кількість донорів крові зменшилась на 200 чоловік. Разом із тим умови для кроводачі покращились.

Зокрема зросла сума для харчування донорів крові – із 20 грн до 65 грн. Збільшилась також сума коштів для закупівлі гемаконів (контейнерів для забору крові). Цьогоріч на ці потреби із міського бюджету виділено 300 тис грн. Разом із тим кількість донорів зменшилась. Про це повідомив завідуючий відділенням трансфузіології пологового будинку Павлограда Сергій Авраменко.

«Якщо у 2015 році у нас було більше тисячі донорів крові, то уже за минулий рік – лише 800», – сказав Сергій Авраменко.

За його словами відділення трансфузіології забезпечує кров’ю та її компонентами лікувальні заклади всього регіону. За минулий рік було виділено 677 літрів крові. І уже за перший квартал цього року – 130 літрів.

«Допомогу надаємо у повному об’ємі, відмов ніколи не буває, нарікань немає», – зазначив Сергій Авраменко.

Люди, котрі здали 18 і більше літрів крові мають звання «Почесний донор». У Павлограді таких 400 чоловік. Ще 6 чоловік мають звання «Заслужений донор України» ( 100 і більше кроводач).

Документи ще на 5 чоловік знаходяться у Міністерстві. І цілком можливо, що у День донора, 14 червня, ще 5 чоловік урочисто отримають посвідчення заслужених донорів.

За словами Сергія Авраменка, здавати кров – то корисно для здоров’я.

Олег уже 25-й раз здає кров. Каже, що почувається добре

«При постійній кроводачі іде оновлення компонентів крові. Донори рідше хворіють і простудними, і серцево-судинними захворюваннями. Здавати кров – це корисно», – говорить Сергій Авраменко.

Він також додав, що сам здає кров по 5 разів на рік. Більше медицина забороняє.

Лікарі наголошують на необхідності дотримання дієти перед кроводачею.

«Коли донор прийшов непідготовлений по їжі, то виникає стан крові, котрий називається хільоз. Хільозна кров не підлягає переробці та обстеженню. Вона утилізується. Це кров взята без користі. Напередодні увечері перед кроводачею після 18.00 варто нічого не їсти. Або ж якщо їсти, то їжу яка не містить жирів, майонези, кетчупи, яйця, смажене, копчене. Особливо шкідливо каву із молоком, а ще гірше каву «3 в 1», – розповідає лікар.