Під таким девізом сьогодні світ відзначає День донора. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар - імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

У Павлограді щорічно здають кров майже 3500 чоловік, з них більше 1000 чоловік вперше в житті вступають в ряди донорів. 

Забір крові в місті здійснюється відділенням трансфузіології міського пологового будинку (вул.Шевченко 102 ). Для забезпечення інфекційної безпеки донорської крові та її компонентів у закладі установлено програмне забезпечення «Реєстр донорів», яке об’єднує майже всі заклади служби крові області. Своєчасно проводиться тестування донорської крові на гемотрансмісивні інфекції, тобто інфекції, які передаються через кров, за допомогою діагностичних тест-систем.

На даний час відділення, у разі виникнення надзвичайного стану, може забезпечити компонентами крові медичні заклади Павлограда, Павлоградського та Юр’ївського районів, мм.Тернівки, Першотравенська, Покровки, Петропавлівки, Васильківки, Межової.

Крововтрата людиною 300-400 мл. один раз на 2-2,5 місяці цілком безпечна. Більш того, крововтрата в такому обсязі посилює імунітет, омолоджує склад крові, покращує роботу кісткового мозку. Донори рідше хворіють на інфекційні серцево-судинні, онкологічні захворювання.

Відділення трансфузіології знаходиться за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка,102. Прийом донорів з 8.00 до 10.00 – понеділок, вівторок, середа, четвер, крім вихідних та святкових днів. При собі мати паспорт з пропискою.

Юридические услуги