Директор Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Косоног О.В.:

Щодня до нашого центру приходять особи, що потребують правової допомоги з будь-яких цивільних питань та питань адміністративно-господарського характеру. При цьому правові роз'яснення, що стосуються розлучень та аліментів займають майже третину від всіх звернень що в цілому отримує Павлоградський місцевий центр. Розлучення, в свою чергу, це, як правило, результат «зіпсованих» сімейних відносин, причиною чому нерідко є домашнє насилля. Тому вважаю за актуальне донести інформацію читачам саме про види попередження домашнього насилля в сім'ї.

Закон України від 15 листопада 2001 року № 2789-III «Про попередження насильства в сім’ї» (далі Закон) визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї.

Розділ ІІ Закону регламентує види спеціальних заходів з попередження насильства в сім’ї.
Так, стаття 13, передбачає, що особі, яка вчинила насильство в сім'ї після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї, працівниками уповноважених підрозділів органів Національної поліції за погодженням з начальником відповідного органу Національної поліції і прокурором може бути винесений захисний припис. (захисний припис не підлягає погодженню у разі наявності в діях особи, яка вчинила насильство в сім’ї, ознак злочину).

Порядок офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї встановлено статтею 10 Закону, зокрема, члену сім’ї, який вчинив насильство в сім’ї, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, за умови відсутності в його діях ознак злочину, про що йому повідомляється під розписку.

У разі вчинення особою насильства в сім’ї, після отримання нею офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, ця особа направляється до кризового центру для проходження корекційної програми (проходження корекційної програми для такої особи є обов’язковим), а також щодо неї у випадках і в порядку, передбачених цим Законом, може бути винесено захисний припис. В Павлограді корекційна програма здійснюється спеціалістами ГО “Клуб «Импульс» за адресою вул. Шевченка, б. 102.

Захисний припис, як і офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, може бути винесений до осудної особи, яка на момент винесення захисного припису досягла 16-річного віку.
На термін до 90 діб (з дня погодження захисного припису з прокурором) таким приписом особі, стосовно якої він винесений, може бути заборонено чинити певну дію (дії) по відношенню до жертви насильства в сім’ї, а саме:

• чинити конкретні акти насильства в сім'ї;
• отримувати інформацію про місце перебування жертви насильства в сім'ї;
• розшукувати жертву насильства в сім'ї, якщо жертва насильства в сім'ї за власним бажанням перебуває у місці, що невідоме особі, яка вчинила насильство в сім'ї;
• відвідувати жертву насильства в сім'ї, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання членів сім'ї;
• вести телефонні переговори з жертвою насильства в сім'ї.

Бажаю кожній сім'ї злагоди та затишку, проте якщо з тієї чи іншої причини вам потрібна юридична допомога – хочу нагадати що Павлоградський місцевий центр надає правові послуги безкоштовно особам незалежно від соціального статусу, та, в свою чергу особам, що є соціально-незахищеними сприяємо в наданні безоплатної адвокатської допомоги.

Довідково

Адреса Павлоградського МЦ: Павлоград, вул. Полтавська, 129, оф. 308 Режим роботи: пн.- чт – 8:00-17:00; пт. 8:00-15:45

Юридические услуги