Собаки із «позитивними характеристиками» житимуть на вулиці 

Із 1 вересня у Павлограді обіцяють відкрити притулок для тварин. На даний час там тривають роботи із облаштування вольєрів та умов для комфортного проживання чотирилапих. Опікуватиметься притулком КП «Затишне місто». Затверджений уже навіть штат працівників, куди входить ветеринар, водій, обслуговуючий персонал.

Досвід будівництва притулку переймали у харків’ян. Кажуть, що у Павлограді вийшло навіть «крутіше».

«Нічого подібного в регіоні немає. Найближчий притулок, куди ми їздили і переймали досвід – це Харків. Спеціалісти запевнили, що у нас притулок буде кращим, аніж у Харкові», – розповів міський голова Анатолій Вершина.

За його словами планують зробити спеціальний сайт, де розміщуватимуть фото безпритульних тварин із метою їх «усиновлення». Якщо ж бажаючого не знайдеться, то таку тварину стерилізуватимуть і утримуватимуть у притулку. Притулок розрахований на одночасне проживання 180 собак.

Кажуть, що собак виловлюватимуть на вулиці лише за заявками мешканців чи організацій. Якщо ж собака стерилізована (із біркою), веде себе пристойно і не має ніяких скарг від мешканців, то її не чіпатимуть.

«Собаки із бірками і на котрих немає скарг, їх лише вакцинують від сказу. Бо ці собаки уже соціалізовані і при гарній характеристиці залишаться в місті», – повідомив начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва Микола Куш.

Притулок планують ввести в експлуатацію із 1 вересня 2017. У перспективі безпритульних собак на вулицях міста не буде. Після того, як прилаштують всіх собак, візьмуться і за котів.

Загальна вартість проекту – 1,5 млн грн.