Цілком можливо, що на прикладі освітлення вул.Полтавської у Павлограді випробують новий вид залучення коштів інвестора – енергосервісний контракт.

Укласти енергосервісний контракт із містом по освітленню вулиці Полтавської пропонує компанія ДТЕК ЕСКО.

Що таке енергосервісний контракт, як він працює і що в результаті матиме місто розповів депутатам представник компанії ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк.
За його словами компанія установлює світильники, здійснює їх сервісне обслуговування на час дії контракту, моніторить економію електроенергії і проводить навчання персоналу міста , який по завершенню терміну дії договору буде обслуговувати енергосервісне обладнання.

В результаті споживання електроенергії обіцяють зменшити удвічі за рахунок економних світильників. Кажуть, що значно зменшаться також експлуатаційні витрати по утриманню системи освітлення на Полтавській до – 2,5 тис грн. на рік. Зараз на ці потреби іде до 40 тис грн.

По завершенню контракту вся економія залишається у бюджеті міста. Проект передбачає 20% співфінансування громади. Решта – кошти компанії, які вона повертає за рахунок економії . Гарантований термін роботи системи освітлення – 25 років.

Такий механізм залучення інвестицій в Павлограді використають вперше, якщо депутати погодяться на пропозицію компанії.

Читайте також: Світильники на Дніпровській замінять на економні