Бронхіальна астма – одне із найважчих форм алергійних захворювань. За офіційною статистикою в Павлограді цим недугом страждає 1% дитячого населення міста.

Повідомила міський дитячий алерголог Вікторія Панас під час прес-конференції.

«На обліку перебуває 194 дитини із бронхіальною астмою ще 180 дітей перебувають у групі ризику. Вони знаходяться на етапі обстеження»,– повідомила Вікторія Панас.

За її словами у групу ризику потрапляють також діти чиї найближчі родичі мали алергійні захворювання.
І якщо у такої дитини упродовж року виникають 3-4 епізоди кашлю зі свистячим диханням , то батьків це має насторожити і примусити звернутись до алерголога, бо це уже може бути почато бронхіальної астми.

«Думка про те, що бронхіальна астма – це напади задухи є хибною. На жаль, напади задухи – то уже важка стадія хвороби. Це інвалідний та перед інвалідний стан», – наголосила Вікторія Панас.

Захворювання, на жаль, неможливо повністю вилікувати, проте суттєво вплинути на процес розвитку недуги, зупинити її на тривалий час при ранньому виявленні хвороби цілком можливо.

За словами лікаря алерголога хвороба не завжди вчасно діагностується. Нерідко алергійне захворювання батьки сприймають як банальну застуду. Недостатня також настороженість сімейних лікарів щодо алергійного характеру захворювання.