Сьогодні в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Люди свободи».

Матеріали виставки зібрані Українським інститутом національної пам’яті . Один із атворів проекту є український науковець – історик Володимир В’ятрович. Життя та вчинки героїв виставки допомогли Україні відновити незалежність. Серед них представники різних професій, відомі  особистості  і ті, про котрих історія країни забула – люди творчі та науковці.

Під час відкриття виставки звучали вірші Василя Стуса та пісні про Україну.

 


Одним із героїв виставки є наймолодший із Небесної Сотні , який загинув у боротьбі за свободу в наш час. Виставка побудована на ілюстративному та відеоматеріалах. Але найбільш вражає – очі людей на портретах, у них – незламний дух, відкритість.

Основне завдання заходу – зацікавити людей цими особистостями і викликати бажання дізнатись про них більше.

Під час презентації виставки згадали сучасних людей свободи – тих, хто загинув на теперішній війні, захищаючи незалежність нашої країни.

 

Хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять.

Участь у відкритті виставки взяла керівник ГО «Олімп», що об’єднує матерів загиблих бійців, Любов Попова. Її син теж загинув в зоні АТО. Любов Попова є одним із авторів та упорядником книги про загиблих бійців «Шлях у вічність ». Книгу вона подарувала історико-краєзнавчому музею.


Виставка триватиме упродовж двох місяців. Вхід вільний.