За останні два роки у Дніпропетровській області ситуація по захворюваності на Лайм-бореліоз залишається напруженою.

Про це повідомляють vesti.dp.ua із посиланням на Дніпропетровський обласний лабораторний центр.

За підсумками 5 місяців 2017 року вже зареєстровано 21 випадок захворювання. Дуже важливим для своєчасного реагування є виявлення борелій у кліщах, знятих з людей, та проведення превентивної профілактики захворювання у випадку виявлення позитивного результату.

У 2017 році лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» вже досліджено понад 500 кліщів, позитивний результат отримано майже у 40 % від обстежених, що свідчить про зараженість кліщів бореліями — збудниками хвороби Лайма.

Хвороба Лайма – інфекційне трансмісивне природно-вогнищеве захворювання, основними переносниками якого є іксодові кліщі. Борелії зі слиною кліща потрапляють у шкіру та протягом декількох днів розмножуються, після чого поширюються на інші ділянки шкіри та внутрішні органи (серце, головний мозок, суглоби та ін.). Вони протягом тривалого часу (роками) можуть зберігатися в організмі людини, зумовлюючи хронічну або рецидивуючу форму захворювання.

Це інфекційне захворювання небезпечне тим, що симптоми можуть з’явитися не відразу, а іноді через кілька місяців після інфікування. Один з перших симптомів, який може вказати на хворобу — мігруюча по тілу еритема, що зовні нагадує кільце з червоним обідком.

Своєчасне звернення осіб, покусаних кліщами, для обстеження та дослідження переносника в умовах лабораторії — зменшує ризик розвитку Лайм-бореліозу.

Людям, які контактували з кліщем, або є підозра на наявність укусу кліща, необхідно звернутись до лікувально-профілактичного закладу (травмпункт) за місцем проживання, де лікарями-хірургами буде проведено видалення кліща та надані рекомендації щодо подальшого лабораторного обстеження.

Матеріалом для дослідження є кліщі та сироватка крові постраждалих людей. 

У Дніпропетровській області дослідження кліщів і крові виконує атестована на даний вид досліджень та акредитована в системі ISO 17025 лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» (м. Дніпро, вул. Щербаня, 6, тел. 731-96-74, 767-03-72).

Також у відділенні особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» можна отримати консультацію щодо обстеження кліщів та осіб, які постраждали від укусів кліщами, за телефоном 731- 96-81.

Інформація щодо проведення лабораторних досліджень розміщена на сайті www.dolc.dp.ua.