Органи місцевого самоврядування тримають вільні кошти у розмірі 55 млрд гривень на банківських депозитах.

Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв'ю «Еспрессо».

«Нас дуже хвилює, наприклад, коли зменшуються витрати на житлово-комунальний сектор, тому що якщо взяти в грошах, то вони їх дійсно збільшують, але якщо взяти в процентах, то якщо раніше 25-30% направлялося на житлово-комунальне господарство … то зараз ми бачимо зменшення до 12%. І ось тут ми підготували додатково окремий закон про контроль за здійсненням діяльності місцевого самоврядування », – сказав Геннадій Зубко.

Він пояснив, що раніше це була функція прокуратури в рамках загального нагляду, потім при реформуванні прокуратури питання контролю за здійсненням законодавства України на території органів місцевого самоврядування «підвісло у повітрі».

Зубко зазначив, що це більше хвилює міністерство не з точки зору контролю за ефективним використанням коштів, тому що частина їх сьогодні лежить на депозитах, а в плані реалізації проектів, які забезпечать реальні зміни в житті людей.

У органів місцевого самоврядування сьогодні 55 млрд. коштів на депозитах. За словами міністра будь-яке вкладення коштів на депозитні рахунки – це перш за все фінансування банківської системи.

Він зазначив, що зберігання органами місцевого самоврядування коштів на депозитах могло б бути виправданим, якби це мало вплив на зниження кредитної ставки для малого та середнього бізнесу або на компенсацію процентів за кредитами для них, щоб підтримати виробника, який створює додатковий робочий продукт і платить податки в місцевий бюджет.

«Тоді я зрозумів би, що ця система дійсно є ефективною за рахунок того, що ці кошти можна направити», – зазначив віце-прем'єр.
Нагадаємо, за даними Державного казначейства України, лише за січень-квітень цього року місцеві бюджети розмістили на депозитах у державних банках майже 12 млрд гривень.

За інформацією tv-news. dp.ua органи місцевого самоврядування Павлограда розмістили на депозитних рахунках 22 млн грн.

Юридические услуги