Більшість із них діти 

Цьогоріч на Дніпропетровщині із харчовими отруєннями до лікарів звернулись близько 5 тис чоловік. Розповіла головний інфекціоніст Дніпропетровщини Валентина Ткаченко. Повідомляє прес-служба ОДА.

«За півроку 2016-го на Дніпропетровщині отруїлися близько трьох тисяч людей, за той самий період 2017-го – вже майже 5 тисяч. Значно збільшується кількість таких випадків з приходом літа», - розповіла Валентина Ткаченко.

Близько 70% постраждалих– діти, додала лікар. В основному, отруєння викликало вживання неякісних молочних продуктів.

«Чи самі люди робили закваски та йогурти, чи купували та не дотримувалися температурного режиму зберігання, - пояснила Валентина Ткаченко. – Правильно зберігати молочні продукти – дуже важливо. Можна купити їх і цілий день з ними ходити – вирішувати всі свої питання. Як результат – отруєння».

Щоб не отруїтися, лікар також порадила дотримуватися правил особистої гігієни.

«У першу чергу, слід звернути увагу, якими руками ми їмо. Часто руки не миють діти. З дорослими ситуація не набагато краща. Кожен щось жує на вулиці: то хот-дог, то пиріжок», - нарікає Валентина Ткаченко.

Фахівець підкреслила: при перших симптомах отруєння – нудоті, високій температурі, діареї, здутті та болях в животі – слід одразу звертатися до лікаря. До приїзду фахівців слід побільше пити. А ось самостійно промивати шлунок не можна, наголосила Валентина Ткаченко.

Юридические услуги