Західний Донбас вважається шахтарським краєм, тому для більшості молодих хлопців питання вибору професії не є проблемним, вони ідуть до профільних навчальних закладів на «гірничі» спеціальності.

Завдяки багаторічній співпраці Національного гірничого університету з шахтами Західно - Донбаського регіону студенти - гірники сьогодні мають можливість застосовувати свої знання не тільки в теорії, а й закріплювати пройдений матеріал на практиці в реальних умовах шахт компанії ДТЕК.

Шахта Павлоградська однойменного шахтоуправління є однією з небагатьох шахт, яка ось уже понад 10 років співпрацює з гірничим ВНЗ і за ці роки виростила не одного фахівця - професіонала. Ось і в цьому році на шахту прибули студенти - гірники.

Сьогодні більше 20 - ти молодих і перспективних хлопців мають можливість і готові пройти виробничу практику під землею за напрямками «розробка родовищ корисних копалин», «маркшейдерська справа», «енергомеханічні комплекси гірничих підприємств» і навчаться азам гірничої промисловості.

Студенти пройшли вступний інструктаж з охорони праці та техніки безпеки , димний штрек і навчились користуватися саморятівником, порошковим і водним вогнегасниками, познайомилися з роботою під землею, відвідавши кожен куточок шахти, де побачили сучасні прохідницькі вибої з анкерним кріпленням, лави, обладнані новими механізованими комплексами як вітчизняних, так і зарубіжних виробників.

Тепер студенти-шахтарі під наглядом наставників ділянки ШТ-1 готові пройти виробничу практику, яка не тільки підготує їх до майбутніх іспитів і курсових проектів, але і забезпечить надалі отриманням першої в своєму житті гірничої професії.

«На нашій ділянці все вже підготовлено для навчання молоді та заплановані наступні роботи: ремонт, рихтування, баластування колії, заміна шпал, зачистка водовідливної канавки. Згідно з правилами безпеки у вугільних шахтах за кожним учнем закріплений наставник, який навчає, допомагає, тобто передає свій досвід молодому поколінню – розповідає начальник ділянки ШТ-1 шахти Павлоградська Олексій Васюк – якщо студенти практиканти відповідально підійдуть до поставлених завдань і виконуватимуть всі настанови правильно, то з підприємства вже підуть повноцінними гірниками підземними і вже в наступному році ми їх зможемо прийняти до свого колективу як самостійних працівників ».

Заступник декана гірничого факультету ДВНЗ НГУ Павло Дьячков:

«Співпраця нашого ВНЗ з шахтою Павлоградська почалася ще в 2004 році. За підтримки керівництва шахти наші студенти мають можливість ознайомитися зі своєю майбутньою професією на практиці вже після закінчення 2-го курсу. Такі умови підготовки майбутніх фахівців в Україні поки що посильні тільки компанії ДТЕК. І це дуже важливо, тому що проблема нестачі кваліфікованих фахівців в гірській промисловості з кожним роком загострюється. Хлопці розуміють, для того щоб реалізуватися в житті, необхідно отримати гідну освіту і влаштуватися на гарну роботу. У нашому регіоні промислово-гірничі професії затребувані, а робота на шахтах компанії ДТЕК – це гідна заробітна плата, соціальні гарантії, комфортні умови праці і при бажанні можливість подальшого професійного навчання. Багато хлопців бачать перспективи після навчання в гірничому інституті, сподіваючись на працевлаштування в компанії. Адже працювати на її шахтах, значить розвиватися, рости і самовдосконалюватися »

Юридические услуги