Вогонь охопив 2 га території полігону твердих побутових відходів 

У перший день пожежники відділили територію загоряння, аби вогонь не перекинувся на основну частину сміттєзвалища площею 8 га. Вони засипають вогонь землею та заливають водою і у такий спосіб потроху звільняють територію від вогню. Допомагають також комунальники та ДТЕК Павлоградвугілля – постачають зволожені відходи Центральної збагачувальної фабрики для засипання вогню. 

Гасити важко, бо вогонь проник на декілька метрів у глибину.

26 липня на сміттєзвалищі побували журналісти разом із міським головою. Вихід із ситуації він бачить у будівництві нового полігону твердих побутових відходів.

«Аби повністю привести до ладу сміттєзвалище потрібні десятки мільйонів. Складування сміття тут почалось ще у 1963 році . І з цього часу ми почали створювати собі проблеми. Адже тут не виконувались ніякі екологічні, санітарні норми, ніякі вимоги. Є варіанти закрити його чимось типу саркофагу. Але це теж не вихід, бо все це буде гнити і йти у грунт. Вихід лише один – будівництво нового полігону твердих побутових відходів, розробити проект і почати працювати за всіма екологічними нормами. Питання із землею потрібно ще узгодити, фізично вона є, але юридично потребує узгодження із районом», – сказав Анатолій Вершина.

Що робити із сміттям, що складувалось понад 50 років?

Міський голова вважає, що потрібен інвестор, потрібен сміттєпереробний завод і потрібно віддати полігон твердих побутових відходів у приватні руки. На користь останнього свідчить і європейський досвід.

А поки що вся надія на рятувальників та на рясний дощ, котрий все  обіцяють синоптики.