Таке рішення прийняла  сьогодні  комісія із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС ) у зв’язку із збільшенням кількості випадків пожеж в екосистемах.

«Засушливе літо принесло чимало пожеж в екосистемах . Виникали загрозливі ситуації по перекиданню вогню на житлові масиви, дачі, садиби. Кількість таких пожеж в екосистемах міста останнім часом зросла. Тільки за останній тиждень виникла масштабна пожежа на полігоні твердих побутових відходів, горіло також 2 га сухої трави в садовому товаристві «Ізабелла», 0,3 га сухостою поблизу медучилища, в парку Першого Травня. Станом на 25 липня в лісгоспі було 40 пожеж на площі 6 га», – сказав міський голова під час засідання комісії. 

Обмеження стосується лише лісів Павлоградщини. Щодо області в цілому, то губернатор не прийняв такого рішення. Проте, згідно ст 88 Лісового кодексу таке рішення може прийматись і на рівні окремо взятого міста, якщо є потреба у вжитті додаткових заходів для попередження виникнення пожеж.

У прийнятому рішенні, комісія ТЕБ та НС  рекомендувала  також керівникам підприємств косити траву та прибирати сміття на прилеглій території, не допускати розведення багаття, спалювання сухої трави та роз’яснювати працівникам про дотримання правил пожежної безпеки на роботі, в побуті, під час відпочинку на природі.

Згідно Лісового Кодексу обмеження доступу в ліс вводять у двох випадках: на період пожежної небезпеки та під час проведення заходів по боротьбі зі шкідниками.
На час дії обмеження у зв’язку із пожежною небезпекою забороняється заїздити до лісу на транспорті, розпалювати багаття та розпивати спиртні напої.