Найчастіше звертаються із фотодерматозами

«Люди приїздять із відпочинку і починаються скарги на шелушіння шкіри, пухирі , біль, зуд. Це ознаки фотодерматоза. У день може бути до 10 таких пацієнтів», – розповіла лікар-дерматовенеролог Тетяна Мартієнко під час прес-конференції.

За її словами, відпочиваючи влітку на морі, люди намагаються отримати максимальну засмагу, бо вважають, що це красиво та корисно. Насправді, по суті, засмага – то звичайний опік.

«Сонячні промені проникають у шкіру до 2 мм і цього достатньо для того, аби викликати різні структурні та функціональні зміни не лише шкіри, але й всього організму. Зловживання сонцем може стати причиною сильних опіків та погіршення загального самопочуття – запаморочення, блювота, втрата апетиту та сну», – сказала Тетяна Мартієнко.

Вона також наголосила на тому, що людям, котрі мають хронічні захворювання шкіри, категорично заборонено їхати на відпочинок до моря у період загострення хвороби. А приймаючи лікарські препарати, потрібно враховувати той факт, що вони можуть бути несумісними із перебуванням на сонці. А тому перед вживанням ліків варто уважно прочитати інструкцію.

Аби сонце приносило лише користь організму, лікарі радять не перебувати на сонці у період із 10.00 до 16.00. Якщо ж в силу якихось обставин уникнути цього неможливо, то варто користуватись фотозахисними кремами, захисним одягом та головними уборами із широкими полями.

 

Юридические услуги