Патріотичною ходою, виставками, танцями та піснями у Павлограді відзначили День Незалежності 

Почалось все дійство о 10.00 . Павлоградські рукодільниці організували виставку-продаж своїх товарів – вишивки, плетіння, живопис, прикраси, посуд.


Можна було побачити також і виставку «Відлуння війни». Тут і зброя, і військова амуніція, залишки боєприпасів, привезених із зони АТО. Бажаючі могли потренуватись збирати та розбирати зброю, сфотографуватись із хлопцями у камуфляжах.


Виставка організована ГФ «Павлоградська Самооброна» сумісно із волонтерами. Мета виставки – нагадати мешканцям міста, що війна зовсім поруч і потрібно пам’ятати про це. Розповів координатор Громадського формування Сергій Тищенко.


Великих зірок естради не було помічено, розважали публіку зірки місцеві.

Вихованці Школи бойового гопака «Хорс» продемонстрували своє вміння під час показових виступів.

 

Презентували своє об’єднання «Українське коло». Учасники об'єднання  запрошували людей написати на великому листі паперу декілька речень про те, що для значить них рідна мова. І таким чином вийшов сумісний твір на задану тему. «Українське коло» - це об'єднання людей, котрі бажають знати більше про історію мови, народу, країни чи  досконаліше володіти держаною мовою. Приєднатись до «кола» може кожен бажаючий. Засідання проходять у центрі української культури щомісяця останнього четверга.


Родзинкою свята стала патріотична хода, котра проводиться уже четвертий рік поспіль у День Незалежності.

Перша хода у 2014 була знаковою – вона завершилась поваленням Леніна.
У цьогорічній ході взяли участь і зовсім юні вихованці школи бойового гопака «Хорс», патріотичні об’єднання Павлограда, волонтери, бійці АТО, мешканці міста.

Із патріотичними гаслами учасники маршу пройшли від танка на міськвітці до Соборного майдану.

Вони поклали квіти до пам’ятника засновнику міста Матвію Хижняку, до знака – місця майбутнього пам’ятника воїнам АТО, до памятного знаку Визвольної боротьби павлоградців та до Вічного вогню. На знак вшанування пам’яті загиблих приспустили прапори.

«День Незалежності патріоти Павлограда почали святкувати ще із 2005 року і щороку, не дивлячись на те, що влада не докладала ніяких зусиль, щоб це свято відзначати , вони відзначали День шахтаря, День молоді, день міста, але День Незалежності не відзначали. У цей день традиційно збиралась школа козацького гарту «Хорс» і організовували різні заходи, показові виступи. Коли почалась війна у 2014 році, це свято активізувалось, набуло нової сили. Я особисто 24 серпня 2014 року був на фронті, тоді зібралась молодь, ультраси , проукраїнські партії і організували потужну ходу. Ця хода завершилась поваленням пам’ятника вождю тоталітарного режиму. І з того часу ми вирішили щороку проводити марш патріотів, щоб павлоградці не забували, що в Україні йде війна і не лише на фронті, а в головах, серцях, мас-медіа і чим більше нас на цій ході, тим більше патріотів у Павлограді, я так вважаю. Це як лакмусовий папірець. Цією ходою ми хочемо показати, що ми в місті є, ми нікуди не зникли, боротьба триває», – розповів tv-news.dp.ua лідер ГФ «Павлоградська Самооборона» Сергій Тищенко.

За порядком пильнували правоохоронці. Все пройшло спокійно. Щоправда в одному випадку поліціянтам довелось провести бесіду із не зовсім тверезим громадянином, котрий викрикував не зовсім патріотичні гасла.

До речі

На Соборному майдані у цей час споруджувалась велика сцена. 25 серпня тут відзначатимуть День шахтаря