Урочисті заходи на відзначення професійного свята гірників проходили в місті упродовж двох днів – 25 та 26 серпня.

Розпочалося все шахтарською ходою від об’єднання ДТЕК Павлоградвугілля до МКДЦ «Мир».

Попереду колони – кінь запряжений у віз із вугіллям. Саме так колись транспортували «чорне золото».  А далі під звуки маршу духового оркестру стрункими шеренгами рухались трудівники шахт та філіалів об’єднання ДТЕК Павлоградвугілля.


Урочистості з нагоди Дня шахтаря пройшли в міському центрі культури та дозвілля «Мир». На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять гірників, котрі не повернулись із забою чи загинули на сході країни. Після цього розпочалось урочисте дійство – привітання, квіти, подарунки, нагородження кращих.

На заході було чимало гостей. Привітали гірників директор із видобутку вугілля ДТЕК Михайло Барабаш, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, перший заступник голови обласної ради Олександр Доброгорський, ректор Національного гірничого університету Геннадій Півняк, керівники ТЕС, мери міст Західно-Донбаського регіону.


За особистий вагомий внесок у розвиток вугільної промисловості , сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня шахтаря кращі гірники були нагороджені грамотами, почесними грамотами, подарунками.


Кращі шахтоуправління та збагачувальні фабрики за підсумками 2016 року отримали кубки, а кращі за професією - дипломи та грошові винагороди. Кращим шахтоуправлінням ДТЕК Павлоградвугілля визнано ШУ Героїв Космосу, а кращою збагачувальною фабрикою – Добропільську.

«Сьогодні досягнень в компанії ДТЕК Павлоградвугілля дуже багато . Кинуто черговий виклик про те, що антрацитове вугілля не надходить . Ми зуміли переорієнтуватись і уже багато хто із ТЕС переводяться на марку нашого вугілля. Це говорить про те, що компанія розуміє свою відповідальність , котру вона брала на початку свого шляху , про те, що необхідно енергетичну безпеку країни зробити у тому вигляді, в якому вона повинна бути сьогодні . Я впевнений, що країна буде із вугіллям , країна буде із теплом і країна буде зі світлом. Компанія зробить все можливе, що від неї залежить. Формула успіху ДТЕК Павлоградвугіля – політика, котру проводить компанія в області інновації, інвестиції, мотивації і всіх інших напрямках помножена на наших золотих людей.
Мої побажання – миру, щоб швидше все закінчилось, щоб країна почала творити , щоб у кожній сім’ї було благополуччя », – сказав під час виступу генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін.

По завершенню урочистостей, на Соборному майдані гірники показали свою професійну майстерність у конкурсі «Кращий за професією». У змаганнях взяли участь шахтоуправління ДТЕК Павлоградвугілля. Конкурс пройшов яскраво. Кожну команду підтримували вболівальники , виступали творчі колективи Павлограда.


А вже наступного дня, 26 серпня, на стадіоні «Шахтар» гірників привітав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко:

«Сьогодні тут видобувається левова частка українського вугілля, найбільші інвестиції, інновації. Сьогодні тут реалізується філософія ДТЕК – ми кращі в усьому, що ми робимо. Дякую вам за світло і тепло в наших домівках. Недавно була затверджена енергетична стратегія України до 2035 року і в ній чітко сказано, що наступне десятиліття потрібне наше вугілля. Це означає мільярдні інвестиції, котрі ми продовжимо робити , це означає розвиток наших шахт , наших міст. Ми будемо робити їх кращими, ми будемо робити все, щоб наші діти пишались цією професією, хотіли бути шахтарями і залишатись у містах, щоб це були найкращі міста для життя країни».

За професіоналізм та вагомий внесок у розвиток компанії п’ять гірників були нагороджені почесними призами – вони отримали ключі від новеньких KIA Rio. Серед них прохідники та ГРОЗи. 

Власники автівок зробили почесне коло по стадіону.

 

«Це найдорожчий у матеріальному плані подарунок у моєму житті. Якщо мене відзначили таким подарунком , значить я один із кращих . Це зобов’язує трудитись іще краще. Наша бригада першою в об’єднанні виконала річний план – 750 погонних метрів. Це все завдяки згуртованості колективу, відношенню до роботи. Ми будуємо майбутнє шахти», – розповів журналістам прохідник Роман Суворов.

Привітали шахтарів і зірки української естради: гурт «Пара Нормальних», «Скай» та Наталка Могилевська.


До речі, солістка гурту «Пара Нормальних» теж має безпосередній стосунок до Дня шахтаря – її тато працює в енерголабораторії, відповідає за безпеку шахтарів.

Довідково

На сьогоднішній день ДТЕК Павлоградвугілля видобув 11 млн 447 тис тонн вугілля . Всього до кінця року планують видобути 20 млн тонн. Із початку року видобуто вугілля на 10% більше від запланованого.