ще 5 спробу самогубства не завершили 

Щороку понад 800 000 людей вмирають від самогубства, а спроб здійснити суїцид в 25 разів більше. Середній показник самогубств по Україні становить 20 на 100 тис. населення. В Павлограді у 2016 році було скоєно 22 суїциди , а за перше півріччя 2017 – 14 завершених і 5 незавершених самогубств.
Такі статистичні дані навела міський психіатр Наталія Гамій.

За цією статистикоюстоять окремі історії тих, хто з різних причин сумнівався у цінності свого власного життя.

«Як члени суспільства, ми несемо відповідальність за тих, хто, можливо, потребує нашої підтримки. Заохотити людину розповісти свою історію, неупереджено вислухати, підтримати добрим словом – це те, що може врятувати їй життя. Життя дорогоцінне, а іноді й крихке. Витративши хвилинку, щоб допомогти комусь, зовсім незнайомій, або близькій людині, ви можете змінити хід не тільки чужого, а і свого життя», – розповідає Наталія Гамій.

Люди, які пережили спробу самогубства, розповідають, що важливу роль для них відіграли слова і дії інших. Вони говорили про те, що не могли знайти альтернативи, окрім як покінчити з життям, а також про дні, години і хвилини, які привели до цього. Нерідко самогубці не хочуть вмирати та бажають, щоб хтось втрутився і зупинив їх. Активно шукають когось, хто відчував би їх відчай і питав їх, чи все в порядку. Іноді навіть укладають пакт з собою – якщо хтось зацікавиться їх станом, то вони дозволять втрутитися. Але, на жаль, найчастіше ніхто ні про що не питає.

«Люди часто не бажають втручатися у чужі справи, навіть якщо дуже стурбовані. Існує багато причин для такої поведінки – не в останню чергу, їх лякає відповідальність за неправильно підібрані слова. Однак важливо пам'ятати, що немає твердої і швидкої формули. Ті, хто пережили епізод тяжкого суїцидального мислення, говорять, що вони не шукали конкретних порад, але співчуття від інших допомогло їм переосмислити свої дії і направити сили на подолання кризи», – додає Наталія Гамій.

Якщо Вам здається, що Ви не можете самостійно подолати складну життєву ситуацію, звертайтесь до фахівців.

Медико-соціальна та психологічна допомога надається за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна, 115, каб. 301, щодня з 13:00 до 19:00, окрім суботи та неділі. Домовитись про зустріч можна за тел.: 050 585-20-22.
А отримати консультацію лікаря можна у психоневрологічному диспансерному відділенні міської лікарні №1 (вул. Шевченка, 63) та за тел.6-00-60

Коментарі   

0 # андрей 30.08.2017, 21:09
все понял. вешать,резаться и просто прыгать с крышу я могу только во время до 13.00 и после 19.00 кроме сб, и вс. А когда же все это я могу делать круглосуточно..Жалко, не хрень какая-то. Или жопа на постной масле. Хотя чувствую после прочтения статья хожу только напиться..а может до смерти..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата