У Павлограді близько 600 хронічних алкоголіків, із них 10 підлітків.

Проте ця цифра не відображає реальну картину рівня алкоголізації населення.

На обліку в Павлоградському наркодиспансері перебуває 576 чоловік із алкогольною залежністю, із них 10 підлітків. Значно зросла кількість жінок-алкоголіків. Повідомив лікар-нарколог Павлоградського відділення обласного наркодиспансеру Роман Пасицельський під час прес-конференції.
На заході були також присутні шкільні медсестри на соціальні педагоги.

«Загальні цифри не характеризують рівня алкоголізації населення міста. Коли я починав працювати, то жіночого алкоголізу було 7,5 % , а зараз 17% -18%. Що стосується підлітків , то цифри малі – в межах 10 підлітків. Діти досягають 18 років ми їх знімаємо з обліку. А нових школи не дають», – сказав Роман Пасицельський.

За його словами школи нерідко приховують інформацію про неблагополучних щодо схильності до алкоголізму підлітків. Таку інформацію наркологи отримують із медичних закладів міста.

«В основному цифри ми отримуємо із реанімації, із нашого дитячого відділення. Коли іде сильне отруєння, коли загроза життю. І тоді такі діти потрапляють до нас у поле зору. Школи приховують інформацію про неблагополучні за п’янством сім’ї і щодо дітей, схильних до пиятики. Звертаюсь до шкільних медсестер, соціальних працівників не тримати таку інформацію у секреті», – наголосив Роман Пасицельський.

Він також додав, що основне завдання школи – це первинна профілактика алкоголізму, тобто інформативна, роз’яснювальна робота.

Під час прес-конференції лікар - нарколог також розповів про механізм виникнення залежності від алкоголю  та наслідки такої залежності для людини. Зокрема: 90% сексуального насилля пов’язано із алкоголем, 70% – незапланованої вагітності, 60% – інфекцій, що передаються статевим шляхлом, 50% – ДТП , 50% – розпаду сімей, 50% – убивств, 25% – самогогубств. Окрім того людина , що вживає алкоголь повністю деградує і фізично, і морально .