Павлоград разом із Кривим Рогом та Марганцем посідає перше місце в області за рівнем алкоголізму. Значно зріс рівень жіночого алкоголізму. Не далеко відстає також Тернівка та Першотравенськ.

Такі дані моніторингового Центру оприлюднив під час прес-конференції лікар-нарколог Роман Пасицельський.

«У нас досить розвинені «питейні традиції». Зріс також рівень жіночого алкоголізму. Коли я починав працювати, то рівень жіночого алкоголізму в місті складав 7,5%. Зараз ця цифра становить – 17-18%. Я постійно буваю в лікарнях міста і нерідкі випадки, коли людина постійно йшла в запої і раптом алкоголю не стало, тому що в лікарні. І тоді настають розлади – не спить, потім з’являється підвищена підозрілість, потім галюцинації, потім активно обороняється, нападаючи на сусідів, тобто стає соціально небезпечною. Тоді наркологи знімають стан відміни алкоголю», – розповів Роман Пасицельський.

Щодо алкогольних психозів, то тут у явних лідерах Донецька область. Набагато благополучніше як по наркоманії, так і по алкоголізму виглядають західні області України.

За даними моніторингового центру на кожного українця, враховуючи немовлят та пристарілих, припадає 15 літрів абсолютного алкоголю на рік. За повідомленням Романа Пасицельського – це високі цифри. В цілому по споживанню алкоголю на душу населення Україна посідає 5 місце серед 188 країн світу.
Роман Пасицельський також звернув увагу на те, що в місті не активно проводиться робота по профілактиці підліткового алкоголізму.

«Є рішення міськвиконкому про те, що точки, де торгують алкоголем та цигарками не можуть бути ближче 300 метрів від начальних закладів . А тепер давайте подивимось, що ми маємо. Не дотримується заборона продажу спиртного неповнолітнім. Чимало батьків вважають, що в 16 років уже можна залучати підлітка до застільних традицій, дозволяючи пиво чи шампанське. Нервова система підлітка страждає сильніше дорослого і залежність настає швидше», – сказав Роман Пасицельський.