7 вересня в центральній бібліотеці Павлограда близнюки Капранови презентували своє дослідження «Майдан: таємні файли».

За словами письменників, «Майдан: таємні файли» взялися написати, бо всі там були, всі вболівали, а структурного розуміння, що відбулося три роки тому, ніхто не має.

Автори складають пазл зі свідчень людей, які безпосередньо були на майдані, стояли на сцені і за лаштунками, були в самообороні, займалися медициною, брали участь у переговорах з силами Януковича, з Євросоюзом, свідчень кримських татар та жителів інших міст і регіонів.

Ця книга – документалістика, основний метод – журналістське розслідування. Кожен факт, викладений на її сторінках, піддавали перехресній перевірці.
За жанром, кажуть, це як документальний фільм, тільки на папері. Видання сповнене доволі гострих і контроверсійних тверджень. Однак письменники дотримувалися усіх журналістських стандартів, тож факти відокремлено від коментарів.

Попри теми смерті, корупції, книга вийшла доволі оптимістичною, твердять брати. Вони переконалися, що Революцію робили не американські агенти чи окремі політичні сили, а увесь народ, а значить, це наша спільна перемога. Є в книзі й окремий розділ, присвячений різного роду кумедним історіям і випадкам. А ще – наприкінці кілька вільних сторінок, щоби кожен міг вписати своє свідчення, свою історію того, де він був під час Майдану і що зробив для своєї країни, аби залишити пам’ять нащадкам, майбутнім історикам.